Fotowoltaika Gryfino

Branża fotowoltaiczna w ostatnich latach przeżywa intensywny rozwój. Fotowoltaika w Gryfinie zyskała ogromną popularność, a na inwestycję decydują się właściciele domów, domków letniskowych, gospodarstw rolnych i firm. Powody to ochrona środowiska i oszczędności finansowe. Rozważasz inwestycję? Sprawdź, jak działają panele fotowoltaiczne, jak uzyskać na nie dotację i poznaj ofertę naszej firmy!

Fotowoltaika Gryfino

Fotowoltaika Gryfino – jak działa?

Zanim poznasz zalety paneli fotowoltaicznych, dowiedz się, z czego złożony jest system i jak dochodzi do produkcji energii ze słońca. Otóż w skład instalacji PV wchodzą panele słoneczne, inwerter (falownik), zabezpieczenia, przewodu elektryczne i akcesoria montażowe. Do produkcji energii dochodzi wskutek padających na panele PV promieni słonecznych, które inicjują zaistnienie zjawiska fotowoltaicznego. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie jest zmieniany przez inwerter (lub falownik) w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci i zdolny do zasilania urządzeń elektrycznych.

Wyprodukowana energia dostępna jest właściwie natychmiast, dlatego można ją wykorzystywać na bieżąco. Jeśli powstaną nadwyżki, to istnieje opcja magazynowania ich w zakładzie energetycznym. Wówczas instalacja fotowoltaiczna musi być wpięta do sieci publicznej. Na wykorzystanie zgromadzonych nadwyżek właściciel ma dokładnie 12 miesięcy. Tym samym fotowoltaika Gryfino powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy – istotne jest wyliczenie zapotrzebowania na energię w ciągu roku. Tutaj jednak musimy zaznaczyć, że zakład energetyczny zachowuje dla siebie część energii jako opłatę za magazynowanie – jest to 20 lub 30% energii, zależnie od mocy instalacji.

Panele fotowoltaiczne Gryfino – czy warto?

Województwo zachodniopomorskie coraz prężniej się rozwija w zakresie systemów fotowoltaicznych. Jeśli jesteś bliski podjęcia decyzji o montażu paneli, poznaj ich zalety. Zacznijmy od kwestii ochrony środowiska. Produkowana przez panele energia elektryczna jest czysta, odnawialna i niewyczerpywalna. Pozwala na znaczne ograniczenie emisji CO2 do atmosfery, jak i innych gazów cieplarnianych. poza tym panele fotowoltaiczne Gryfino są szansą na uniezależnienie się od zakładu energetycznego i podniesienie wartości nieruchomości.

Tym, co z całą pewnością interesuje Cię najbardziej, są kwestie finansowe. Otóż choć inwestycja w panele wiąże się z niemałym wydatkiem, to jednak warto pamiętać o benefitach. Średnio koszt każdego 1 kW mocy instalacji to wydatek rzędu 4-6 tysięcy złotych, zależnie od jakości komponentów systemu. W przypadku czteroosobowego gospodarstwa domowego, odpowiednia będzie instalacja o mocy 5kW, której koszt wyniesie ok. 25 tysięcy złotych. Szacunkowy czas zwrotu inwestycji przy obecnych cenach prądu to 10-12 lat. Mając na uwadze, że producenci oceniają żywotność paneli na około 30 lat, można spodziewać się blisko 20 lat realnych oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Co więcej, jeśli ceny prądu będą szybowały ku górze, czas zwrotu będzie krótszy, a zysk większy.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Gryfinie

Chcąc obniżyć rachunki za prąd i czerpać energię ze słońca, trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia wydatku na instalację PV. Co jednak istotne, nie trzeba dysponować pełnym kapitałem na przedsięwzięcie. Istnieje możliwość skorzystania z różnych form wsparcia – np. zielonych kredytów, leasingu dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach, udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Dodatkową opcją obniżenia wydatku jest zastosowanie ulg podatkowych – np. ulgi termomodernizacyjnej czy ulgi na fotowoltaikę dla rolników.

Tym, co jednak cieszy się szczególną popularnością, są programy dotacyjne. Dofinansowanie fotowoltaiki w Gryfinie można uzyskać poprzez dopełnienie formalności i złożenie stosownych wniosków w trakcie trwania naborów do programów “Mój prąd” lub “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, “Agroenergia” dla rolników albo “Energia Plus” dla firm. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu formularzy lub też chcesz skonsultować się z ekspertem, by pomógł Ci wybrać korzystną opcję obniżenia wydatków na energię – nasi doradcy są do Twojej dyspozycji!

Montaż paneli fotowoltaicznych w Gryfinie

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób stworzy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną w Gryfinie lub okolicy? Świetnie trafiłeś! Specjalizujemy się w projektowaniu instalacji PV, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Mamy na swoim koncie budowę farm fotowoltaicznych, przydomowych elektrowni słonecznych, mikroinstalacji i instalacji dla firm o większej mocy. Do każdego zlecenia podchodzimy jak do nowego wyzwania i opracowujemy projekt wedle zapotrzebowania na energię i na podstawie przeprowadzonego audytu. Przedstawiamy go wraz z wyceną, a po akceptacji umawiamy dogodny termin przeprowadzenia montażu. Nasi fachowcy dokładają wszelkich starań, aby instalacja przebiegła zgodnie ze sztuką i w najwyższym standardzie, co przełoży się na wydajną pracę fotowoltaiki latami oraz na bezpieczeństwo. Masz pytania odnośnie produkcji energii elektrycznej ze słońca? Chcesz poznać cenę swojej własnej elektrowni słonecznej? Masz wątpliwości lub potrzebujesz naszej pomocy? Zapraszamy do kontaktu! Fotowoltaika Gryfino to nasza specjalność i służymy naszą wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie współpracy!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!