Fotowoltaika Legionowo

Instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności nie bez powodu – rosnące ceny energii elektrycznej, kwestie ekologii, chęć uniezależnienia się do dostawców energii. Na przedsięwzięcia decydują się właściciele domów i domków, przedsiębiorcy oraz rolnicy. Jak działa fotowoltaika Legionowo? Jakie ma zalety? Jak uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w województwie mazowieckim? Poznaj odpowiedzi na te pytania oraz sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika legionowo

Fotowoltaika Legionowo – jak działa?

Aby możliwe było pozyskiwanie energii ze słońca, musi zostać zaprojektowany wydajny system fotowoltaiczny. Ten składa się z wielu elementów – podstawowe zadanie spoczywa na panelach słonecznych, ale równie ważne są inwerter lub falownik, zabezpieczenia czy inne elementy montażowe. Do produkcji energii elektrycznej dochodzi, gdy do paneli PV dotrą promienie słońca – wówczas inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera bądź falownika i tam dochodzi do konwersji prądu stałego w prąd przemienny, który następnie trafia do gniazdek i może zasilać urządzenia elektryczne.

Energia ze słońca produkowana jest właściwie przez cały rok. Poziom nasłonecznienia w Polsce umożliwia na optymalne wykorzystanie potencjału paneli. Oczywiście w sezonie wiosenno-letnim powstaje znacznie więcej energii niż jesienią i zimą – co zatem z nadwyżkami, jakie wytworzy fotowoltaika Wałcz? Możliwe jest ich magazynowanie we własnych bankach energii (instalacje off-grid) lub też w sieci, z pomocą zakładu energetycznego (instalacje on-grid). W tym drugim wariancie wyprodukowana energia trafia do zakładu i może być z niego odbierana na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji PV).

Panele fotowoltaiczne Legionowo – czy warto?

Decyzja o inwestycji w panele fotowoltaiczne może być trudna – w końcu wiąże się ze sporym wydatkiem. Warto więc na początku przyjrzeć się wydatkom. Ile kosztują panele fotowoltaiczne Legionowo? Otóż wpływ na to ma wiele czynników – rodzaj paneli, rodzaj komponentów, wielkość, moc i umiejscowienie instalacji PV. Szacuje się, że za każdy 1 kW mocy inwestor musi zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych.

Kiedy można spodziewać się zwrotu? Zwykle przez pierwszych 10-12 lat następuje spłacanie przedsięwzięcia – po prostu rachunki za prąd w ogóle nie istnieją lub są znikome, a oszczędności stanowią spłatę fotowoltaiki. Kiedy dojdzie do pełnej spłaty, właściciel może liczyć na wieloletnie oszczędności. Producenci oceniają żywotność paneli na nawet 30 lat, więc można spodziewać się kilkudziesięciu lat generowania oszczędności. Im wyższe będą na przestrzeni lat ceny energii elektrycznej, tym większe oszczędności i szybsza spłata inwestycji.

Na tym zalety się nie kończą. Fotowoltaika Legionowo może działać wydajnie latami, a przy tym nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych i doinwestowywania. Co więcej, działa bezobsługowo i bezawaryjnie – najczęściej wszystkie ewentualne usterki są naprawiane w ramach wieloletniej gwarancji.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Legionowie

Panele fotowoltaiczne, podobnie jak systemy solarne, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne, są inwestycjami proekologicznymi. Oznacza to, że inwestorzy mogą otrzymać na nie bezzwrotne dotacje w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” dla osób prywatnych, “Agroenergia” dla rolników czy “Energia Plus” dla firm. Tu jednak warto pamiętać, że nabory wniosków są realizowane okresowo, a zasady udzielania środków zmieniają się. Należy więc sprawdzić, czy aktualnie trwa nabór wniosków w ramach interesującego Cię programu i zweryfikować, jakie są wymogi. Jeśli potrzebujesz pomocy – nasi specjaliści pomogą Ci w dopełnieniu formalności i uzyskaniu dofinansowania fotowoltaiki w Legionowie.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Legionowo – dlaczego my?

Zainteresowały Cię instalacje fotowoltaiczne w Legionowie i poszukujesz firmy, która w kompleksowy sposób wykona dla Ciebie projekt, wycenę oraz montaż instalacji? W takim świetnie trafiłeś! Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Wykonaliśmy liczne mikroinstalacje, instalacje o różnej mocy oraz przydomowe elektrownie słoneczne, za sprawą których nasi Klienci teraz wykorzystują bezpłatne źródło energii odnawialnej do produkcji prądu na własny użytek.

Zanim umówimy montaż paneli, wsłuchujemy się w potrzeby inwestora, przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Następnie przygotowujemy indywidualny projekt i wskażemy koszt instalacji fotowoltaicznej. Po akceptacji wyceny, zamówimy panele słoneczne i inne komponenty od producentów oraz umówimy dogodny termin montaży paneli fotowoltaicznych w Legionowie lub okolicy.

Zawsze działamy wedle procedur i z należytą starannością. Naszym priorytetem jest, by instalacja działała nie tylko wydajnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Nasi eksperci pozostają do dyspozycji na każdym etapie współpracy. Zapewniamy doradztwo, pomoc w dopełnianiu formalności i pozyskiwaniu finansowania, projekt instalacji fotowoltaicznej na miarę potrzeb oraz usługi serwisowe. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu! Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie w branży.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!