Fotowoltaika Lębork

Branża fotowoltaiczna prężnie się rozwija. Coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestycjami – zarówno klienci indywidualni, jak i rolnicy czy przedsiębiorcy. Na korzyść przedsięwzięcia przemawiają kwestie ekologii, ale i potencjalne oszczędności. Ile kosztują panele fotowoltaiczne Lębork? Jak działa instalacja? Jak uzyskać dotację? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Sprawdź je i poznaj ofertę naszej firmy – fotowoltaika Lębork to nasza specjalność!

fotowoltaika lębork

Fotowoltaika Lębork – jak działa?

Zacznijmy od tego, że decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych Lębork, warto dowiedzieć się, jak w ogóle taki system działa. Otóż jest on skonstruowany z wielu elementów, w których każdy odgrywa ważną rolę i spełnia swoje zadanie. Podstawowym komponentem są oczywiście panele słoneczne. Te zbudowano z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Dzięki fotoogniwom wykonanym z cienkich krzemowych płytek lub kawałków krzemu, pod wpływem światła słonecznego powstaje prąd stały. Ten następnie trafia do inwertera (falownika) i jest konwertowany w prąd przemienny, odpowiadający parametrom sieci. Dodatkowo urządzenie to kontroluje pracę systemu i odpowiada za kwestie bezpieczeństwa.

W sezonie wiosenno-letnim fotowoltaika Lębork produkuje znacznie więcej energii elektrycznej niż jesienią i zimą. Dni są bowiem dłuższe, a słońce świeci intensywniej. Niespożytkowane nadwyżki można jednak magazynować w zakładzie energetycznym i bezpłatnie odbierać w ciągu 12 miesięcy od chwili produkcji w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Tym samym warto już na etapie projektowania zdecydować się na dobrze zoptymalizowany pod kątem mocy system fotowoltaiczny – niewykorzystane pokłady energii po roku przepadają, z kolei niedobór energii trzeba uzupełnić zakupując ją od zakładu energetycznego.

Panele fotowoltaiczne Lębork – czy warto?

Wzrost zainteresowania panelami fotowoltaicznymi w Polsce nie wziął się znikąd. Stoją za tym kwestie ekologii, ale i rosnące ceny energii elektrycznej. Właściciele domów, firm i gospodarstw rolnych poszukują oszczędności na rachunkach za prąd, a inwestycja w panele fotowoltaiczne Lębork jest na to najlepszą szansą. Choć przedsięwzięcie wiąże się ze sporym wydatkiem, to jednak z czasem się zwraca. Szacuje się, że żywotność paneli wynosi nawet 30 lat, a sprzęt spłaca się przez około 10-12. Tym samym można spodziewać się kilkunastu lat realnych oszczędności.

Oczywiście wiele zależy od tego, ile będzie nas kosztować instalacja fotowoltaiczna, jak wydajnie będzie działać i jakie będą rynkowe ceny prądu. Obecnie za każdy 1kW mocy trzeba liczyć się z wydatkiem od 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od producenta, rodzaju paneli (polikrystaliczne czy monokrystaliczne), a także umiejscowienia instalacji. Średnio fotowoltaika dla gospodarstwa domowego (4-osobowego), kosztuje około 25 tysięcy złotych. Im większe będzie zapotrzebowanie na energię, tym cena przedsięwzięcia będzie wyższa, ale zarazem miesięczne oszczędności większe. Tutaj warto też wspomnieć o tym, że panele fotowoltaiczne Lębork nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji, a do obowiązków inwestora należy jedynie zlecanie regularnych przeglądów instalacji i prac konserwacyjnych paneli.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Lęborku

Czy wiesz, że masz możliwość obniżenia kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną? Od kilku lat realizowane są programy wspierające inwestycje proekologiczne – np. pompy ciepła, prace termomodernizacyjne, systemy solarne czy właśnie fotowoltaikę. Jeśli o tę ostatnią chodzi, to dostępne są środki w ramach programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Energia Plus” (dla firm) i “Agroenergia” (dla rolników). Ponadto można skorzystać z ulg podatkowych – np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników. Niemniej musisz wiedzieć, że dofinansowanie fotowoltaiki w Lęborku udzielane jest po dopełnieniu niezbędnych formalności, uzupełnieniu wniosków i spełnieniu wymogów. Nabory realizowane są okresowo, a zasady, jak i sumy udzielanych dotacji zmieniają się w zależności od edycji.

Montaż paneli fotowoltaicznych Lębork – dlaczego my?

Szukasz firmy, która świadczy kompleksowe usługi w województwie pomorskim? Oferujemy montaż instalacji o różnej mocy. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie mikroinstalacji, przydomowych elektrowni słonecznych i farm fotowoltaicznych. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu oferujemy konkurencyjne stawki za wysokiej jakości komponenty systemu. Na początku współpracy odpowiadamy na wszelkie pytania klientów, poznajemy potrzeby, obliczamy zapotrzebowanie na energię i przeprowadzamy bezpłatny audyt. Na tej podstawie nasi specjaliści przygotowują projekt systemu fotowoltaicznego wraz z wyceną.

Po uzyskaniu akceptacji klienta, umawiamy dogodny termin montażu. Nasi instalatorzy działają wedle procedur i dokładają wszelkich starań, aby instalacja fotowoltaiczna w Lęborku była zarówno bezpieczna, jak i wydajna. Świadczymy ponadto usługi serwisowe i doradcze. Możesz liczyć na naszą pomoc na każdym etapie współpracy. Chcesz wiedzieć więcej? A może chcesz umówić spotkanie i zlecić nam montaż instalacji fotowoltaicznej? Jesteśmy do usług. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!