Fotowoltaika Kraków

Inwestycje w Odnawialne Źródła Energii to odważne i niezwykle korzystne dla środowiska posunięcie. Jednym z takich rozwiązań jest fotowoltaika. Coraz więcej mieszkańców Małopolski decyduje się na montaż paneli słonecznych i czerpanie energii, która nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Interesuje Cię fotowoltaika w Krakowie i okolicach? W takim razie koniecznie sprawdź, jakie ma zalety, jak działa i dlaczego warto wybrać nasze usługi!

fotowoltaika kraków

Fotowoltaika w Krakowie – co oferujemy?

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Krakowie i okolicach to nasza specjalność. Jesteśmy firmą, która posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji dla Klientów indywidualnych, rolników oraz przedsiębiorców. Wykonujemy audyt, przeprowadzamy wywiad, analizujemy rachunki za energię elektryczną i dostosowujemy moc paneli fotowoltaicznych do potrzeb inwestora.

Działamy kompleksowo – doradzamy, pomagamy uzyskać dotacje i wybrać korzystne formy finansowania, a także dopełniamy wszelkich formalności związanych z montażem, przyłączem i serwisem. To, co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do każdego zlecenia i współpraca z najlepszymi producentami na rynku. Dysponujemy najwyższej jakości panelami fotowoltaicznymi, które gwarantują wysoką wydajność i długą żywotność, a także wyposażamy instalacje PV w inwertery z górnej półki, zabezpieczenia i inne elementy uzupełniające.

Czy warto zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych w Krakowie?

Pozyskiwanie prądu z energii słonecznej to szansa na uniezależnienie się od zakładów energetycznych. Efektem jest więc ograniczanie wydatków na rachunki za prąd, a jak wiadomo, ceny energii elektrycznej wciąż pną się ku górze – m.in. za sprawą wprowadzonej w życie opłaty mocowej. Dla inwestorów w zieloną energię wysoki wzrost cen prądu oznacza skrócenie okresu zwrotu inwestycji. Koleją zaletą fotowoltaiki w Krakowie jest podniesienie wartości inwestycji – budynki wyposażone w elektrownie słoneczne są niezwykle atrakcyjnie wyceniane na rynku nieruchomości.

Oczywiście mieszkańcy województwa małopolskiego osobiście odczują także wzrost zainteresowania fotowoltaiką – poprawi się bowiem jakość powietrza, które często zanieczyszczone jest smogiem i negatywnie wpływa na zdrowie człowieka. Kolejnym atutem jest fakt, że elektrownie działają właściwie bezobsługowa i bezawaryjnie. Producenci dają na swoje panele słoneczne gwarancję na ok. 10-15 lat, a ogniwa zwykle gwarantują wysoką wydajność nawet przez 25 lat i więcej.

Wydajne instalacje fotowoltaiczne – Kraków i Małopolska

Chcąc obniżyć rachunki za energię, kluczowe jest dostosowanie mocy instalacji do potrzeb domu, gospodarstwa rolnego lub firmy. Nasi specjaliści posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwala na tworzenie wydajnych instalacji fotowoltaicznych dla klientów w Krakowie i okolicy. Zanim przejdziemy do stworzenia projektu, wykonujemy audyt w miejscu, w którym ma znaleźć się instalacja (powinno być to miejsce niezacienione), dokonujemy kalkulacji zużycia energii (na podstawie rachunków za energię lub sprzętów, które są energochłonne) i dostosowujemy całość do możliwości finansowych inwestora.

Wydajne instalacje fotowoltaiczne pozwalają na pełne zaspokojenie potrzeb energetycznych bez powstawania nadmiernych nadwyżek. Zależy nam na tym, aby optymalizować produkcję energii ze słońca. W okresie wiosenno-letnim powinny powstać nadwyżki, które jesienią i zimą zostaną odebrane z sieci i zasilą sprzęty na zasadzie opustów (za 20 lub 30% wartości, zależnie od wielkości instalacji PV), ale nie będą na tyle duże, by przepadły. Rozliczenia wyprodukowanej energii odbywają się w cyklach 12-miesięcznych, a zatem niewykorzystane nakłady w ciągu roku po prostu nie są zwracane i zostają w zakładzie energetycznym.

Porównanie cen i kosztów fotowoltaiki w Krakowie

Instalacje fotowoltaiczne Kraków to opłacalna inwestycja, która zwykle zwraca się po kilku latach. Wiąże się jednak z początkowym, sporym wydatkiem. Ile to kosztuje? Wiele zależy od tego, na jakie Klient decyduje się ogniwa fotowoltaiczne. W ofercie znajdziemy zarówno te z niższej półki cenowej, kosztujące ok. 500 zł / sztukę, jak i panele charakteryzujące się bardzo dobrą wydajnością i zarazem wyższą ceną. Przykładowo panel fotowoltaiczny monokrystaliczny od renomowanego producenta o mocy 340 WP to wydatek rzędu 1100 zł / sztuka.

Do kosztów należy doliczyć jeszcze inne urządzenia – m.in. inwerter (falownik) wysokiej jakości – ok. 5000 zł, zabezpieczenia, okablowanie i akcesoria montażowe, które łącznie kosztować mogą ok. 6000 zł, pracę montażystów, która średnio kosztuje ok. 5000 zł. Ostatnim aspektem mającym wpływ na cenę instalacji jest podatek VAT, który dla domowej instalacji fotowoltaicznej wynosi 8%, a dla przedsiębiorców 23%. Ile kosztuje fotowoltaika w Krakowie? Przyjmuje się, że całkowity koszt dla czteroosobowego gospodarstwa domowego instalacji o mocy 4 kW wyniesie ok. 25 000 zł. Niemniej pamiętajmy, że to, ile inwestor zapłaci za swój projekt, uzależnione jest od zapotrzebowania na energię, umiejscowienia instalacji i jakości produktów, które zostaną wykorzystane podczas realizacji.

Fotowoltaika Kraków – postaw na odnawialne źródła energii

Wykorzystaj promieniowanie słoneczne i wykonaj krok, by obniżyć rachunki za prąd oraz wspierać ekologię. Oferujemy wydajne panele fotowoltaiczne Kraków, które zaspokoją zapotrzebowanie Twojego domu, gospodarstwa czy przedsiębiorstwa na energię i ograniczą wydatki na prąd. Zapewniamy terminowy, profesjonalny montaż i dostosowanie projektu instalacji do indywidualnych potrzeb. Co więcej, świadczymy także usługi doradcze z zakresu pozyskiwania dotacji na fotowoltaikę w Krakowie i województwie małopolskim. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i powierz naszej firmie wykonanie inwestycji w Odnawialne Źródła Energii!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!