Fotowoltaika Hrubieszów

Rozwój odnawialnych źródeł energii sprawił, że fotowoltaika stała się przystępnym dla wszystkich sposobem na pozyskiwanie energii elektrycznej. Jeśli rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne Hrubieszów – sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wyjaśniamy jak działają instalacje, jak dostać na nie dofinansowanie i prezentujemy ofertę naszej firmy.

Fotowoltaika Hrubieszów

Fotowoltaika Hrubieszów – jak działa?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Hrubieszowie cieszy się sporą popularnością wśród klientów indywidualnych i biznesowych, ale też właścicieli gospodarstw rolnych. Instalacje mogą przybierać formę mikroinstalacji, większych elektrowni słonecznych, a nawet farm fotowoltaicznych – wiele zależy od tego, jakie jest zapotrzebowanie na energię elektryczną podmiotu, gdzie będzie zlokalizowana instalacja i jakiej jakości komponenty stworzą system fotowoltaiczny.

Jeśli interesuje Cię fotowoltaika Hrubieszów, to warto dowiedzieć się, w jaki sposób dochodzi do produkcji prądu. Taki system składa się z paneli słonecznych, inwertera (falownika), przewodów elektrycznych, zabezpieczeń i akcesoriów montażowych. Główną rolę odgrywają oczywiście te pierwsze. Panele są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, zdolnych do inicjacji zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Wówczas swoją rolę przejmuje inwerter (falownik), który zmienia prąd stały w prąd przemienny i dostosowuje go do parametrów sieci.

Panele fotowoltaiczne Hrubieszów – czy warto?

Główną kwestią, która powstrzymuje inwestorów przed inwestycją w panele fotowoltaiczne Hrubieszów, są kwestie finansowe. Przedsięwzięcie wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym. W zależności od rodzaju komponentów, każdy 1 kW mocy może kosztować od ok. 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio więc instalacja odpowiednia dla czteroosobowego gospodarstwa domowego będzie kosztować ok. 25 tysięcy złotych, a czas jej zwrotu wyniesie ok. 10-12 lat, choć warto mieć na uwadze, że wiele wskazuje na to, iż będzie to jeszcze krócej. Dlaczego? Ponieważ ceny energii elektrycznej wciąż szybują w górę i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić.

Następną wątpliwością może być to, czy nasłonecznienie w Polsce jest dostateczne, by wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Nasz kraj znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym więc nie trzeba obawiać się tego, że instalacja nie wyprodukuje tyle energii, ile faktycznie potrzebujemy. Co więcej, warto zdecydować się na instalację on-grid, która pozwala na magazynowanie energii. Tym samym, jeśli w okresie wiosenno-letnim będzie produkowane więcej prądu, to zgromadzone nadwyżki będzie można odebrać w ciągu 12 miesięcy od chwili produkcji, czyli na przykład jesienią i zimą w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Pozostałe pokłady energii, czyli 20 lub 30%, stanowi opłatę za magazynowanie i przechodzi na poczet zakładu energetycznego.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Hrubieszowie

Czy wiesz, że nie musisz mieć pełnego kapitału, by sfinansować przedsięwzięcie? Istnieje możliwość skorzystania z zielonych kredytów, leasingu dla firm czy pożyczek na preferencyjnych zasadach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Co więcej, masz też szansę na ubieganie się o bezzwrotne wsparcie finansowe w formie dotacji na fotowoltaikę. Jak otrzymać dofinansowanie fotowoltaiki w Hrubieszowie? Musisz śledzić, jakie programy są aktualnie realizowane. Co roku ogłaszane są nabory wniosków w ramach ogólnopolskich programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) i “Energia Plus” (dla firm). Niemniej zasady udzielania wsparcia są różne, tak jak i różne są kwoty, jakie w danej edycji są przyznawane. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, możesz liczyć na naszych doradców. Pomożemy w wyborze odpowiedniej dotacji, uzyskaniu finansowania, wypełnieniu formularzy i dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Hrubieszów – dlaczego my?

Województwo lubelskie prężnie się rozwija w zakresie instalacji PV. W 2021 roku zrealizowaliśmy wiele montaży na terenie gminy Hrubieszów i innych na Lubelszczyźnie. Klienci chcą obniżyć rachunki za prąd i zdają sobie sprawę, że koszt instalacji fotowoltaicznej z czasem się zwróci, a oni będą odnotowywać realne oszczędności. Kluczowe jest jednak, by fotowoltaika odpowiadała na ich faktyczne potrzeby, dlatego każde zlecenie rozpoczynamy od obliczenia zapotrzebowania na energię elektryczną, audytu i wysłuchania oczekiwań klienta. Na tej podstawie możemy przygotować indywidualny projekt i przedstawić wycenę. Po akceptacji przechodzimy do zakupu paneli i innych komponentów systemy, a także terminowego wykonania instalacji fotowoltaicznej w Hrubieszowie. Realizujemy zlecenia dla domów, firm i gospodarstw rolnych. Współpracujemy z renomowanymi producentami sprzętu. Oferujemy kompleksowe działania i jesteśmy do dyspozycji Klienta na każdym etapie współpracy. Jeśli więc zainteresowały Cię panele fotowoltaiczne w Hrubieszowie – skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszelkie pytania i doradzimy w zakresie Twojej instalacji, która pozwoli wykorzystać w optymalny sposób zasoby słoneczne!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!