Fotowoltaika Katowice

Panele fotowoltaiczne zyskują coraz większe uznanie Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Pozwalają na pozyskiwanie energii ze słońca, uniezależnienie się od dostawców energii i generowanie oszczędności. Co więcej, fotowoltaika Katowice to także sposób na wspieranie środowiska naturalnego – zielona energia nie zanieczyszcza planety, nie powoduje emisji gazów cieplarnianych i jest niewyczerpywalna. Sprawdź naszą ofertę – poznaj wszystkie zalety instalacji PV, dowiedz się, jak działa i o jakie dofinansowanie mogą się ubiegać mieszkańcy Śląska.

fotowoltaika katowice

Fotowoltaika Katowice

Oferujemy instalacje fotowoltaiczne Katowice, które przez lata będę produkowały dla Ciebie darmową energię. Specjalizujemy się w projektach dla domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw. Inwestycja mimo dużego kosztu początkowego, z czasem się zwraca, a wręcz przynosi realny zysk. To, w jakim okresie to nastąpi, zależy od wielu czynników – m.in. rodzaju paneli i ich wydajności, mocy instalacji, nasłonecznienia i zużycia energii.

Nasi specjaliści dobierają moc paneli słonecznych adekwatnie do zapotrzebowania – dzięki optymalizacji możliwe jest produkowanie takiej ilości energii, jaka faktycznie jest potrzeba. Ewentualne nadwyżki powstające z okresie wiosenno-letnim trafiają do sieci publicznej, z której na zasadzie opustu (za 20 lub 30% wartości) mogą zostać odebrane w ciągu 12 miesięcy. Jeśli moc będzie zbyt duża, a gospodarstwo czy firma nie wykorzysta pokładów energii, wówczas po prostu ona po upływie roku przepadnie.

Ważnym atutem jest też wspieranie ekologii. Energia ze słońca to tzw. czysta energia, czyli taka, która nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, nie wyczerpuje się, jest odnawialna i nie powoduje powstawania negatywnych dla zdrowia człowieka efektów ubocznych. Co więcej, fotowoltaika Katowice jest też sposobem na podniesienie wartości nieruchomości czy działki – nawet jeśli inwestor po czasie zdecyduje się wynająć lub sprzedać swoją posiadłość, może liczyć na wyższą wycenę jej wartości dzięki działającej instalacji fotowoltaicznej.

Jako zaletę wskazuje się także uniezależnienie się od rynkowych cen energii elektrycznej, które prężnie wędrują od lat ku górze, a także od dostaw prądu i ewentualnych awarii czy przerw związanych z pracami remontowymi sieci.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna Katowice?

Montaż paneli fotowoltaicznych Katowice pozwala na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. W tym przypadku jest to energia czerpana z promieni słonecznych, które padają na ogniwa fotowoltaiczne i w nich zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które pozwala na przekształcenie tej energii w prąd, który będzie mógł zasilać urządzenia. Aby wytworzyć większą ilość energii, ogniwa łączą się w moduły fotowoltaiczne – z nich prąd stały zostaje przekazany do falownika (inwertera), gdzie dochodzi do zmiany w prąd zmienny, dostosowany do standardów sieci elektrycznej.

Co istotne, falownik jest w dużej mierze odpowiedzialny za pracę całej fotowoltaiki – sprawdza jak działa system i kontroluje jego pracę. Gdy dojdzie do jakiejkolwiek awarii, to właśnie inwerter nas o tym powiadomi samoistnie się wyłączając. Wydajność i skuteczność pracy systemu fotowoltaicznego właściciel może kontrolować w dedykowanej aplikacji mobilnej, tym samym obserwując, jak wiele oszczędza w każdym miesiącu dzięki własnej energii słonecznej skonwertowanej w prąd!

Fotowoltaika Katowice – co warto wiedzieć?

Interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa śląskiego? Doskonale trafiłeś! Oferujemy instalacje z wykorzystaniem wysokiej jakości, wydajnych paneli fotowoltaicznych w Katowicach i okolicy. Gwarantujemy naszym Klientom doradztwo i kompleksowe działania, które pozwolą obniżyć rachunki za energię oraz czerpać wiele innych korzyści.

Przeprowadzamy audyt w miejscu, w którym mają znaleźć się panele słoneczne, przeprowadzamy wywiad z Klientem badający jego potrzeby i przygotowujemy indywidualny projekt fotowoltaiki wraz z wyceną. To, ile kosztuje fotowoltaika Katowice zależy od wielu czynników – m.in. rodzaju paneli (producenta, wydajności, ilości), zapotrzebowania na energię (moc adekwatna do zużycia energii w ciągu roku), kosztu zakupu inwertera i sprzętu montażowego czy też możliwości finansowych inwestora oraz formy finansowania.

Po akceptacji projektu, zapewniamy terminowy, profesjonalny montaż oraz dopełnienie wszelkich formalności związanych z podpięciem instalacji paneli fotowoltaicznych dla domu i firmy do sieci. Nasza pomoc nie kończy się po realizacji – zawsze służymy pomocą, gdy pojawią się pytania odnośnie funkcjonowania elektrowni słonecznej oraz świadczymy usługi serwisowe na stworzone przez nas źródło energii.

Dofinansowanie na montaż fotowoltaiki w Katowicach – jakie są możliwości?

Jeśli zdecydujesz się obniżyć rachunki za prąd i wspierać środowisko poprzez montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach, pamiętaj o możliwości skorzystania z dotacji. Obecnie rząd, jak i Unia Europejska, wspierają inwestycje w odnawialne źródła energii poprzez różnego rodzaju programy finansowania czy ulg. Wśród nich możemy wyróżnić “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla firm), ulga termomodernizacyjna, ulga podatkowa dla rolników czy różnego rodzaju pożyczki na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo nierzadko pojawiają się też dofinansowania na montaż fotowoltaiki w Katowicach w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Nasi eksperci pomagają Klientom w wybraniu najkorzystniejszej dla nich formy wsparcia i dopełnianiu wszelkich formalności z tym związanych. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami! Inwestycja w panele to inwestycja w przyszłość! Fotowoltaika w Polsce prężnie się rozwija, a ilość dni słonecznych pozwala w pełni wykorzystywać jej potencjał. Stań się jednym z prekursorów tego trendu, uniezależnij się od cen prądu z sieci i czerp korzyści z własnej elektrowni słonecznej!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!