Fotowoltaika Dąbrowa Górnicza

Inwestycje w fotowoltaikę zyskały na popularności w ostatnich latach – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Decydują się na nie właściciele domów, firm i gospodarstw rolnych, którzy poszukują rozwiązań, by obniżyć wydatki na energię elektryczną. Zastanawiasz się, czy fotowoltaika Dąbrowa Górnicza się opłaca? Rozważasz, jakie korzyści odnotujesz i czy możesz liczyć na dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika dąbrowa górnicza

Fotowoltaika Dąbrowa Górnicza – jak działa?

Aby możliwe było czerpanie energii elektrycznej z odnawialnego źródła, jakim jest słońce, konieczne jest stworzenie odpowiedniego systemu. W jego skład wchodzą m.in. panele fotowoltaiczne, przewody elektryczne, inwerter lub falownik, zabezpieczenia czy akcesoria montażowe. Do produkcji prądu dochodzi, gdy w ogniwach fotowoltaicznych powstanie ładunek elektryczny, a dokładniej mówiąc – po wystąpieniu efektu fotowoltaicznego dojdzie do produkcji prądu stałego. Wówczas prąd ten trafia do inwertera lub falownika, w którym jest zmieniany w prąd przemienny, przystosowany do parametrów sieci.

Fotowoltaika Dąbrowa Górnicza może działać i produkować energię przez cały rok, choć niezaprzeczalnym jest, że najwydajniej dzieje się to wiosną i latem, gdy dni są długie i słoneczne. Wówczas często powstają nadwyżki prądu, które można wykorzystać wedle zapotrzebowania. Magazynowanie może nastąpić we własnych akumulatorach inwestora (bankach energii, będących częścią instalacji) albo w zakładzie energetycznym (instalacje PV typu on-grid). W drugim przypadku właściciel fotowoltaiki ma 12 miesięcy na odebranie nadwyżek – dzieje się to na zasadzie opustu, co oznacza, że 20 lub 30% energii (zależnie od mocy instalacji) pozostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza – czy warto?

Rozwój branży fotowoltaicznej sprawił, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o inwestycji. Ceny wydają się bardziej przystępne, a rosnące rachunki za energię elektryczną są słusznym motywatorem. Oczywiście panele fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza wiążą się ze sporym wydatkiem początkowym. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju komponentów. Tu jednak należy mieć na uwadze, że przedsięwzięcie zwraca się po kilku-kilkunastu latach. Eksperci szacują, że przy szybujących w górę cenach energii zwrot może nastąpić nawet w mniej niż 12 lat. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli panele będą działać wydajnie przez nawet 30 lat, to inwestorów czeka kilkanaście lat oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Poza tym na korzyść fotowoltaiki w Dąbrowie przemawiają też kwestie ekologii. Produkowana ze słońca energia jest odnawialna, niewyczerpywalna i czysta, co oznacza, że w znaczącym stopniu ograniczone zostają emisje CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Montaż paneli fotowoltaicznych ponadto nie wiąże się z koniecznością dalszego doinwestowywania, a system działa samoczynnie latami. Co więcej, producenci udzielają wieloletnich gwarancji na swoje produkty, przez co ewentualne usterki są najczęściej eliminowane przez serwisantów nieodpłatnie.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Dąbrowie Górniczej

Osoby zainteresowane inwestycją w panele fotowoltaiczne powinny zorientować się w dostępnych dotacjach na tego typu przedsięwzięcie. Proekologiczne inicjatywy, jak właśnie fotowoltaika, pompy ciepła, systemy solarne czy prace termomodernizacyjne, są bowiem wspierane finansowo w ramach różnych programów. Dofinansowanie fotowoltaiki w Dąbrowie Górniczej jest możliwe m.in. z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla przedsiębiorców).

Niezbędne jest dopełnienie wszelkich formalności, które są warunkiem przyznania środków oraz złożenie stosownych wniosków w okresie ich naboru. W ten sposób można obniżyć wydatek na inwestycję, a tym samym skrócić czas jej zwrotu. Poza tym warto wiedzieć o opcji skorzystania z ulgi podatkowej (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników) oraz z korzystnych metod finansowania (np. zielone kredyty, leasingi, pożyczki na preferencyjnych warunkach).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Dąbrowa Górnicza – dlaczego my?

Panele słoneczne w skuteczny sposób mogą pomóc Ci w generowaniu oszczędności na rachunkach za prąd. Ważne jest jednak, by system fotowoltaiczny był zoptymalizowany pod kątem mocy do Twoich potrzeb, odpowiednio skonstruowany i prawidłowo zamontowany. Nasza firma posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania i instalowania paneli. Mamy na swoim koncie wiele udanych realizacji – od mikroinstalacji, po farmy fotowoltaiczne. Działamy w województwie śląskim i nie tylko. Obliczamy potrzebną moc instalacji, przeprowadzamy audyt i dokładamy wszelkich starań, abyś mógł jak najprędzej czerpać energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii.

Współpracujemy z renomowanymi producentami ogniw fotowoltaicznych, a w naszych szeregach pracują doświadczeni projektanci, serwisanci i inni fachowcy, którzy zapewnią Ci terminowy i bezpieczny montaż instalacji fotowoltaicznej w Dąbrowie Górniczej – zarówno dla domu jednorodzinnego, jak i firmy czy gospodarstwa rolnego. Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o czerpaniu energii ze słońca? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!