Fotowoltaika Klimontów

Wzrost cen energii elektrycznej i potrzeba zmiany źródeł energii na odnawialne sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na instalacje fotowoltaiczne. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i rolników czy przedsiębiorców. Jak działa fotowoltaika Klimontów? Czy można otrzymać na nią dofinansowanie? Komu zlecić montaż paneli fotowoltaicznych? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika klimontów

Fotowoltaika Klimontów – jak działa?

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca jest możliwe za sprawą odpowiednio zbudowanego i zamontowanego systemu fotowoltaicznego. Składa się on z paneli fotowoltaicznych, a także inwertera lub falownika, przewodów elektrycznych, zabezpieczeń i licznych akcesoriów montażowych. Fotowoltaika Klimontów może być montowana na dachach budynków, ale też na gruncie, na dedykowanych stelażach. Jej działanie polega na absorbowaniu przez ogniwa fotowoltaiczne promieni słonecznych, które stymulują wystąpienie efektu fotowoltaicznego, którego skutkiem jest wytworzenie prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera lub falownika i jest zmieniany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci.

Panele fotowoltaiczne Klimontów najwydajniej działają w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to dni są słoneczne i długie. Wówczas powstaje najwięcej energii, która może być przechowywana i wykorzystywana np. w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótsze, a promieniowanie słoneczne mniej intensywne. Nadwyżki mogą być magazynowane we własnych bankach energii, czyli dedykowanych akumulatorach, ale też w przypadku instalacji on-grid w zakładzie energetycznym. W takim przypadku inwestor ma 12 miesięcy na odbiór swojej energii na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji PV.

Panele fotowoltaiczne Klimontów – czy warto?

Podjęcie decyzji o inwestycji w fotowoltaikę nie zawsze jest łatwe. Przedsięwzięcie niesie za sobą wiele korzyści, ale jednocześnie wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym. Ile kosztują panele fotowoltaiczne Klimontów? Nie da się oczywiście na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, bowiem wszystko zależy od rodzaju instalacji, zapotrzebowania na energię, marki paneli itd. Przyjmuje się jednak, że za każdy 1kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych. Ile więc zapłacimy za inwestycję odpowiednią dla czteroosobowego gospodarstwa domowego? Przeciętnie wyniesie nas ona około 25 tysięcy złotych.

A kiedy się zwróci? Tutaj wiele zależy m.in. od kształtowania się cen energii na przestrzeni kolejnych lat, kwestii związanych z podatkami czy choćby wydajności działania sprzętu. Specjaliści jednak szacują, że powinno to nastąpić w ciągu 10-12 lat. Mając na uwadze, że producenci szacują żywotność ogniw fotowoltaicznych na nawet 30 lat, można oczekiwać wielu lat generowania oszczędności na rachunkach za prąd.

Oczywiście warto tu też mieć na uwadze inne atuty przedsięwzięcia. Panele fotowoltaiczne w Klimontowie nie wymagają doinwestowywania w trakcie eksploatacji, nie absorbują czasu i energii właściciela, ponieważ działają samoczynnie, a poza tym są rozwiązaniem sprzyjającym ochronie środowiska. Wyprodukowana energia jest odnawialna, niewyczerpywalna i czysta, co oznacza, że ograniczona zostaje emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Klimontowie

Czy wiesz, że na inwestycje proekologiczne w województwie świętokrzyskim, jak i całej Polsce, dostępne są dotacje, które wspierają finansowo inwestorów? Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Klimontowie, sprawdź informacje na temat programów: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) oraz “Energia Plus” (dla firm). Musisz pamiętać bowiem, że nabory wniosków odbywają się okresowo, środki są ograniczone, a zasady udzielania dotacji zmieniają się. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, odezwij się do naszych doradców, którzy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności. Co więcej, podpowiedzą też, jeśli będziesz chciał skorzystać z dogodnych form finansowania – np. zielonego kredytu, leasingu albo pożyczki na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Klimontów – dlaczego my?

Szukasz firmy, która stworzy dla Ciebie indywidualny projekt instalacji, a także wykona realizację, czyli profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w gminie Klimontów? Doskonale trafiłeś! Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie tworzenia mikroinstalacji, przydomowych elektrowni słonecznych, instalacji o różnej mocy oraz farm fotowoltaicznych. Współpracujemy z renomowanymi producentami sprzętu, dzięki czemu możemy zaoferować konkurencyjne ceny. Zawsze zapoznajemy się z potrzebami klientów, przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię, by na tej podstawie stworzyć dostosowany do oczekiwań inwestora projekt. Po uzyskaniu akceptacji wyceny, umawiamy dogodny termin montażu fotowoltaiki dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego. Chcesz wiedzieć więcej o panelach słonecznych albo umówić spotkanie z naszym doradcą? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!