Fotowoltaika Gozdnica

Inwestycja w odnawialne źródła energii zyskuje na popularności zarówno wśród Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Instalacje fotowoltaiczne Białystok pozwalają na generowanie oszczędności, mają korzystny wpływ na środowisko naturalne i pozwalają na uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Białymstoku lub okolicy? Poznaj naszą ofertę i dowiedz się więcej na ich temat!

fotowoltaika gozdnica

Fotowoltaika Gozdnica – jak działa?

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu elementów. Główne zadanie spoczywa na panelach słonecznych, zbudowanych z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Gdy docierają do nich promienie słońca, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Wówczas powinien trafić on do inwertera lub falownika, w którym zostanie skonwertowany na prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci.

Fotowoltaika Gozdnica umożliwia korzystanie z wyprodukowanej energii na bieżąco, ale pojawia się też opcja magazynowania nadwyżek. W przypadku instalacji off-grid niezbędne jest posiadanie własnych banków energii w postaci potężnych akumulatorów. W instalacjach on-grid nadwyżki z kolei trafiają do zakładu energetycznego, z którym są rozliczane na zasadzie opustu. Nie daje to pełnej niezależności energetycznej, ale z pewnością jest dość wygodne. Zgromadzone pokłady energii są przechowywane przez 12 miesięcy, a właściciel może je odebrać w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji. Pozostała część przechodzi na rzecz zakładu energetycznego jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Gozdnica – czy warto?

Województwo lubuskie znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, umożliwiającym optymalne wykorzystanie potencjału paneli fotowoltaicznych. Ilość dni słonecznych w skali roku pozwala na efektywną produkcję energii elektrycznej. Jak wygląda kwestia opłacalności? Otóż panele fotowoltaiczne Gozdnica to inwestycja, która początkowo wydaje się spora, ale z czasem się zwraca. Średnio za każdy 1kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju i marki paneli, a także różnych innych komponentów systemu czy ceny montażu. Szacuje się jednak, że za system fotowoltaiczny o mocy 5kW, optymalny dla czteroosobowego gospodarstwa domowego, zapłacimy około 25 tysięcy złotych.

Kiedy nastąpi zwrot? Przedsięwzięcie najczęściej spłaca się przez około 10-12 lat, choć i tutaj zależy to od wielu zmiennych, jak np. kształtowanie się cen energii elektrycznej na przestrzeni lat czy wydajne działanie sprzętu. Mając tu na uwadze, że producenci oceniają żywotność paneli na nawet 30 lat, to można spodziewać się generowania oszczędności na rachunkach za prąd przez wiele lat. Poza tym warto pamiętać, że instalacje fotowoltaiczne nie wymagają dalszego doinwestowywania w trakcie eksploatacji, a poza tym działają właściwie bezobsługowo. Prawidłowość pracy można kontrolować w dedykowanej aplikacji mobilnej, a ewentualne prace serwisowe zleca się specjalistom.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Gozdnicy

Właściciele przydomowych elektrowni słonecznych, ale też gospodarstw rolnych czy firm, mogą liczyć na wsparcie finansowe swojej inwestycji. Dostępne są bowiem liczne programy dotacyjne – m.in. “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, “Agroenergia” (dla rolników) i “Energia Plus” (dla przedsiębiorców). Tu jednak warto pamiętać, że zasady udzielania środków, jak i kwoty, różnią się zależnie od edycji programu. Jeśli chcesz ubiegać się o dofinansowanie fotowoltaiki w Gozdnicy, sprawdź, czy i kiedy trwają nabory wniosków i jakie wymagania trzeba spełnić, by takowe otrzymać. Kolejną możliwością obniżenia wydatków na fotowoltaikę są ulgi podatkowe – m.in. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Gozdnica – dlaczego my?

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która zajmie się zarówno projektem, jak i wykonaniem systemu fotowoltaicznego od A do Z – doskonale trafiłeś! Nasza firma posiada bogate doświadczenie w tym zakresie, a także bezcenne relacje, które pozwalają nam zaoferować Klientom korzystne ceny. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych, a w naszych szeregach pracują eksperci, którzy na początku współpracy przeprowadzają audyt, poznają Twoje potrzeby i tworzą indywidualny projekt. Po jego akceptacji i zatwierdzeniu wyceny, umawiamy dogodny termin montażu instalacji fotowoltaicznej w Gozdnicy.

To, co nas wyróżnia, to terminowość, skrupulatność i absolutny profesjonalizm. Dokładamy wszelkich starań, aby fotowoltaika działała wydajnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Dbamy o każdy detal i chcemy, by montaż fotowoltaiki owocował oszczędnościami na rachunkach za energię elektryczną przez wiele lat. Chcesz wiedzieć więcej? Interesuje Cię fotowoltaika dla domu, firmy albo gospodarstwa domowego? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!