Fotowoltaika Bełchatów

Fotowoltaika w Bełchatowie zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nie dziwi ten trend, ponieważ cały świat oszalał na punkcie paneli fotowoltaicznych. Na instalacje decydują się nie tylko klienci indywidualni, ale też rolnicy czy firmy, które poszukują oszczędności. Poza kwestiami finansowymi, fotowoltaika Bełchatów ma jeszcze sporo innych zalet. Poznaj je, sprawdź jak działają panele słoneczne, gdzie uzyskać dotację i dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać!

fotowoltaika bełchatów

Fotowoltaika Bełchatów - jak działa?

Zanim podejmiesz decyzję o inwestycji w fotowoltaikę, nie tylko warto znać korzyści z niej płynące, ale też wiedzieć, jak w ogóle działa. Otóż pod pojęciem elektrowni słonecznej kryje się cały system fotowoltaiczny, zbudowany z paneli, inwertera (falownika), zabezpieczeń, instalacji elektrycznej czy elementów montażowych. Zwykle lokowany jest on na dachu budynku, ale może być też na gruncie z pomocą stelaża. Istotą jest odpowiedni montaż i stworzenie bezpiecznej instalacji elektrycznej, która sprawi, że panele będą działały prawidłowo.

Jak produkowany jest prąd? Dzieje się to za sprawą ogniw fotowoltaicznych, które znajdują się w panelach słonecznych. To w nich znajdują się półprzewodniki, które po otrzymaniu wiązek światła prowadzą do powstania zjawiska fotowoltaicznego i produkcji energii elektrycznej. Prąd, jaki udaje się wytworzyć, to prąd stały. Ten musi być więc zmieniony na zgodny z parametrami sieci, za co odpowiada falownik lub inwerter. Dzięki temu, że urządzenia te działają natychmiastowo, to energia od razu po wyprodukowaniu trafia do gniazdek i może zasilać sprzęty.

A co z nadwyżkami? Oczywiście panele fotowoltaiczne najwydajniej pracują w okresie wiosenno-letnim, gdy dni są długie i słoneczne. Wówczas produkowanej jest sporo energii, której najczęściej nie jesteśmy w stanie spożytkować. Za sprawą wpięcia instalacji do sieci (on-grid), istnieje możliwość magazynowania nadwyżek i odbierania ich w ciągu 12 miesięcy od wyprodukowania w wymiarze 70 lub 80%. Pozostałych 20 lub 30% – zależnie od mocy instalacji – jest zatrzymywane przez zakład energetyczny jako opłata za usługę.

Panele fotowoltaiczne Bełchatów – zalety

Inwestycja w fotowoltaikę w gminie Bełchatów niesie za sobą mnóstwo korzyści. Zacznijmy od tych finansowych, które interesują większość osób najbardziej. Choć przedsięwzięcie jest dość kosztowne, to jednak finalnie może dostarczyć sporych oszczędności. Szczególnie, że rachunki za prąd nieustannie szybują ku górze, a to oznacza, że mając własną energię elektryczną, nie będziemy musieli martwić się opłatami. Szacuje się, że większość systemów fotowoltaicznych zwróci się w 8-12 lat, a że panele słoneczne od renomowanych producentów są w stanie wydajnie działać nawet 30 lat, to przez wiele lat możemy liczyć na realne oszczędności.

Atutów jest oczywiście więcej. Otóż poza tym, że początkowo musimy zainwestować w zakup i budowę przydomowej instalacji fotowoltaicznej, to później nie są wymagane żadne dodatkowe nakłady finansowe. A co więcej – nie musimy też obawiać się obsługi sprzętu. Działa on samoczynnie, a sprawność i wydajność można sprawdzić w dedykowanej aplikacji. Do naszych zadań będzie należeć natomiast zlecanie okresowych prac konserwacyjnych paneli oraz przeglądu instalacji elektrycznej raz na kilka lat.

Fotowoltaika Bełchatów to oczywiście także ukłon w stronę ekologii. Odnawialne źródła energii są przyszłością i szansą na ochronę planety przed zmianami klimatycznymi. Energia słoneczna jest bowiem czysta, niewyczerpywalna i odnawialna.

Jakie dofinansowanie na fotowoltaikę w Bełchatowie?

W 2021 roku, podobnie jak i w latach poprzednich, na fotowoltaikę w Bełchatowie udostępniane są środki w ramach programów, które wspierają inwestycje w systemy footowoltaiczne, ale też inne proekologiczne rozwiązania – np. prace termomodernizacyjne, systemy solarne czy pompy ciepła. Jeśli chodzi o panele słoneczne, to można skorzystać m.in. z programów “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” dla firm. Co więcej, nierzadko udostępniane są także środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, pożyczki na preferencyjnych warunkach, zielone kredyty i leasingi czy ulgi podatkowe. Nie wiesz, z jakiej opcji możesz skorzystać? Nasi konsultanci podpowiedzą Ci, jakie aktualnie nabory są prowadzone, co zyskasz i jakich formalności należy dopełnić.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Bełchatów – dlaczego my?

W łódzkiem dostępnych jest wiele firm, które świadczą swoje usługi w zakresie instalacji fotowoltaicznych w Bełchatowie. Dlaczego tę usługę zlecić nam? Powodów jest sporo! Przede wszystkim działamy kompleksowo. Wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną podmiotu, przeprowadzamy audyt i tworzymy indywidualny projekt . Pomagamy też wybrać najlepsze panele słoneczne, które zagwarantują Ci wysoką wydajność i działanie latami. Następnie przedstawimy wycenę instalacji fotowoltaicznej, abyś mógł podjąć decyzję, czy decydujesz się na inwestycję. Możemy również pomóc Ci w uzyskaniu korzystnej metody finansowania czy pozyskaniu dotacji na przedsięwzięcie. Następnie nasi doświadczeni fachowcy wykonają montaż paneli fotowoltaicznych w Bełchatowie oraz dokonają przyłączeń, abyś mógł czerpać energię ze słońca. Masz pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy. Chcesz, abyśmy stworzyli dla Ciebie instalację fotowoltaiczną w Bełchatowie? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!