Fotowoltaika Dolnośląskie

W województwie dolnośląskim rośnie zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii. W fotowoltaikę inwestują osoby prywatne, rolnicy i przedsiębiorcy. Czy montaż paneli się opłaca? Kiedy zwróci się inwestycja? Czy można dostać dofinansowanie na fotowoltaikę w dolnośląskim? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania oraz poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika dolnośląskie

Jakie panele fotowoltaiczne w dolnośląskim?

Inwestycja w fotowoltaikę niesie szereg korzyści! Jest sposobem na ograniczenie wydatków związanych z rachunkami za energię elektryczną, sprzyja ochronie środowiska, działa bezoobsługowo i bezawaryjnie, a przy tym podnosi wartość nieruchomości. Kluczowe jest jednak, by wybrać wydajne panele fotowoltaiczne oraz by system był dostosowany pod względem mocy do zapotrzebowania na energię. Urządzenia różnią się między sobą parametrami – typem, budową, wyglądem, sprawnością, wydajnością, uzyskiem.

Jeśli chodzi o typ, to dostępne są panele monokrystaliczne, które choć kosztowne, to jednak wyróżnia je eleganckie wzornictwo, wysoka sprawność, wydajność i trwałość. Drugą opcją są panele polikrystaliczne – tańsze w produkcji, jednak pod względem właściwości ustępują poprzednikom. Przy wyborze warto też zwrócić uwagę na producenta i okres gwarancji, jaki oferuje na swoje produkty.

Nasi eksperci służą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem – tworzymy kompleksowy projekt instalacji, przedstawiamy wycenę dostosowaną do budżetu i potrzeb Klienta, a także oferujemy profesjonalny montaż. Fotowoltaika dolnośląskie jest na wyciągnięcie ręki! Skontaktuj się z nami – bez względu na to, czy inwestycja ma być zrealizowana we Wrocławiu, Legnicy, Lubinie, Głogowie, Bolesławcu, Jeleniej Górze czy też w mniejszych miastach, miasteczkach albo na wsiach!

Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

Elektrownie słoneczne znajdują zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w firmach różnych branż czy w gospodarstwach rolnych. Masz obawy, czy inwestycja jest opłacalna? Oczywiście instalacja fotowoltaiczna wiąże się z jednorazowym, sporym wydatkiem – alternatywą są kredyty, pożyczki lub leasing, które rozkładają ten wydatek na dłuższy okres. Z czasem jednak inwestor odnotowuje zwrot poniesionych kosztów w postaci eliminacji lub obniżenia rachunków za energię, a po kilku-kilkunastu latach instalacja zaczyna przynosić zysk. To, jak szybko zwróci się fotowoltaika dolnośląskie, zależy od mocy instalacji, rodzaju paneli słonecznych, wzrostu cen za energię na przestrzeni lat. Mając na uwadze, że w ostatnich latach ceny prądu nieustannie rosną, to może się okazać, że inwestycja sprawdzi się szybciej niż mogłoby się wydawać.

Gdzie montaż paneli fotowoltaicznych znajduje szczególne zastosowanie? Oczywiście wszędzie tam, gdzie potrzebna jest energia elektryczna. Im więcej jej zużywa dany podmiot – gospodarstwo domowe, rolne czy firma, tym bardziej opłacalną może okazać się inwestycja. Kluczowe jest jednak, by elektrownia była zoptymalizowana pod względem mocy instalacji. W okresie wiosenno-letnim, gdy dni są długie i słoneczne, produkowanej jest znacznie więcej energii. Niespożytkowane nadwyżki trafiają do sieci, gdzie są magazynowane. Prosument może je odbierać w systemie 12-miesięcznym za 20 lub 30% wartości, co najczęściej ma miejsce w sezonie jesienno-zimowym, gdy dni są krótkie i bardziej pochmurne. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jeśli prąd w ciągu roku nie zostanie wykorzystany, po prostu przepadnie. Z kolei gdy instalacja nie zaspokoi pełnego zapotrzebowania na energię, konieczne będzie jej dokupowanie od zakładu energetycznego, a tym samym opłacanie rachunków za prąd.

Instalacja PV Dolny Śląsk – dotacje

Panele fotowoltaiczne dolnośląskie są inwestycją w odnawialne źrodła energii. Jak wiadomo, oze od lat budzi wiele emocji wśród rządzących i nieustannie uruchamiane są środki na dofinansowanie działań takich jak fotowoltaika, panele solarne, pompy ciepła. Inwestorzy mogą skorzystać z dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznych w ramach takich programów, jak “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników).

Oprócz tego przewidziane są też ulgi podatkowe, pożyczki na preferencyjnych warunkach czy środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. O tym, na jakie dofinansowanie fotowoltaiki Dolny Śląsk można liczyć w danym momencie, mówią przede wszystkim obowiązujące regulaminy i terminy naborów. Jeśli potrzebujesz pomocy – możesz liczyć na nasze usługi z zakresu doradztwa, jak i dopełniania wszelkich formalności!

Jakie firmy fotowoltaiczne w dolnośląskim?

Osoby zainteresowane czerpaniem energii słonecznej często zastanawiają się, jaka firma fotowoltaiczna będzie najlepszym wyborem. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na doświadczenie, opinie i zakres usług. Nasza firma oferuje panele fotowoltaiczne w dolnośląskim i w innych regionach od wielu lat. Mamy na swoim koncie tysiące zrealizowanych usług, a nasi Klienci polecają nas swoim bliskim i znajomym. Jeśli masz dość rosnących cen energii, chcesz dowiedzieć się więcej na temat branży fotowoltaiki i zyskać pewność, że montaż zostanie przeprowadzony terminowo i w pełni profesjonalnie – skontaktuj się z nami!

Wykorzystujemy komponenty wysokiej jakości od renomowanych producentów, a na nasze usługi dajemy gwarancję. Co więcej, nasi doradcy pomagają także w pozyskiwaniu finansowania, dotacji i dopełnianiu wszelkich formalności. Pomagamy na każdym etapie współpracy, odpowiadamy na pytania i dostosowujemy projekty instalacji do indywidualnych potrzeb. Zdaj się na nasze kompleksowe usługi – czekamy na Twój kontakt!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!