Fotowoltaika Wałcz

Odnawialne źródła energii zyskują na popularności, a coraz więcej osób prywatnych decyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. To skuteczny sposób na generowanie oszczędności na rachunkach za prąd, który ma też wiele innych zalet. Jak działa fotowoltaika Wałcz? Jakie zalety mają instalacje PV? Ile kosztuje przedsięwzięcie? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika wałcz

Fotowoltaika Wałcz – jak działa?

Każdy system fotowoltaiczny zbudowany jest z wielu komponentów, które wzajemnie się uzupełniają i sprawiają, że elektrownia może produkować prąd. Podstawowe zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych. Te mogą być monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Najczęściej w instalacjach wykorzystuje się te pierwsze, które choć są droższe, to oferują lepszą sprawność i wydajność. Kiedy docierają do nich promienie słońca, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera lub falownika, który przekształca go w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci – w tej formie może on zasilać urządzenia elektryczne.

Zastanawiasz się, czy w zachodniopomorskim nasłonecznienie jest wystarczające, by w pełni wykorzystać potencjał paneli? Jak najbardziej. odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, o mocy dostosowanej do zapotrzebowania na energię podmiotu, będzie produkowała energię ze słońca przez cały rok. Oczywiście w sezonie wiosenno-letnim fotowoltaika Wałcz działa wydajniej i produkuje więcej energii niż jesienią i zimą. Możliwe jest więc magazynowanie nadwyżek – w bankach energii (własnych akumulatorach) lub w sieci. W drugim wariancie energia trafia do zakładu energetycznego i może być w ciągu roku od chwili produkcji odbierana na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80%.

Panele fotowoltaiczne Wałcz – czy warto?

Panele fotowoltaiczne Wałcz to skuteczny sposób na pozyskiwanie energii ze słońca, będącego odnawialnym i niewyczerpywalnym źródłem energii. W trakcie produkcji, jak i zużywania energii, ograniczona jest emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Co więcej, energia ta jest bezpłatna – rachunki za prąd są ograniczone, co przekłada się na oszczędności. Oczywiście zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się z wydatkiem, który z czasem się zwraca.

Ile kosztuje przedsięwzięcie? Tutaj wiele zależy od zastosowanych komponentów. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy inwestor musi zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. W przypadku czteroosobowego gospodarstwa domowego, zwykle optymalnym rozwiązaniem jest fotowoltaika o mocy 5 kW – jej koszt zwykle oscyluje w okolicach 25 tysięcy złotych. Kiedy się zwróci? Tutaj wiele zależy od tego, jaki będzie koszt paneli i ich montażu, jak będą działały oraz jak będą kształtowały się ceny energii elektrycznej na przestrzeni lat. Eksperci prognozują, że najpewniej zwrot aktualnie tworzonych instalacji nastąpi w ciągu 10-12 lat. Warto też wspomnieć, że panele fotowoltaiczne Wałcz nie wymagają doinwestowywania w trakcie eksploatacji, a także działają samoczynnie latami.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Wałczu

Jeśli interesują Cię panele słoneczne, ale obawiasz się, że przedsięwzięcie jest zbyt kosztowne, koniecznie rozeznaj się w dotacjach. To bezzwrotne wsparcie finansowe w ramach różnych programów, udzielane na proekologiczne inicjatywy (również na systemy solarne, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne). Aby uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Wałczu należy wybrać odpowiedni program – np. Mój prąd, Czyste powietrze, Agroenergia czy Energia Plus, spełnić wskazane tam wymogi i złożyć wniosek w trakcie trwania naboru. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – możesz liczyć na pomoc naszych doradców. Możemy również pomóc Ci w pozyskaniu korzystnego finansowania przedsięwzięcia – np. kredytu, leasingu czy pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Montaż paneli fotowoltaicznych Wałcz – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zrealizuje dla Ciebie usługę stworzenia przydomowej elektrowni słonecznej lub instalacji fotowoltaicznej dla domu lub firmy? Oferujemy profesjonalne doradztwo, ale też działania, dzięki którym stworzymy instalację na miarę Twoich potrzeb. Przeprowadzimy audyt i obliczymy zapotrzebowanie na energię, by dostosować moc instalacji. Stworzymy projekt i przedstawimy go wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji, umówimy termin montażu paneli fotowoltaicznych w Wałczu lub okolicy. Działamy w województwie zachodniopomorskim, ale nie tylko. Wykonujemy mikroinstalacje, instalacje PV o różnej mocy, a nawet farmy fotowoltaiczne – dla domów, firm i gospodarstw rolnych. Sprawdzamy opłacalność, poszukujemy najkorzystniejszych rozwiązań i pomagamy w pozyskaniu dotacji. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie, by dowiedzieć się więcej o pozyskiwaniu energii słonecznej za sprawą fotowoltaiki? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!