Fotowoltaika Oleśnica

Rozwój branży fotowoltaicznej ściśle wiąże się z podwyżkami cen energii, chęcią uniezależnienia się od zakładów energetycznych i korzystaniem z odnawialnych źródeł energii. Jeśli rozważasz, czy dołączyć do grona inwestorów, sprawdź, jak działa fotowoltaika Oleśnica, jakie ma zalety, jak uzyskać na nią dotację i poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika oleśnica

Fotowoltaika Oleśnica – jak działa?

Aby możliwe było czerpanie i użytkowanie energii wyprodukowanej ze słońca, konieczne jest stworzenie wydajnego, prawidłowo zamontowanego systemu fotowoltaicznego. Zbudowany jest on z wielu elementów, które odpowiadają za absorbowanie promieni słonecznych, inicjowanie zjawiska fotowoltaicznego, powstawanie ładunku elektrycznego i wytwarzanie prądu stałego. Wszystko to dzieje się w ogniwach fotowoltaicznych. Następnie prąd stały trafia do inwertera lub falownika, w którym jest konwertowany w prąd przemienny. Taka energia może z powodzeniem trafić do gniazdek i zasilać dom, firmę czy gospodarstwo w energię elektryczną.

Fotowoltaika Oleśnica oczywiście najwydajniej działa wiosną i latem, ale nie oznacza to, że jesienią i zimą zupełnie nie produkuje energii – jeśli panele nie są zasłonięte przez śnieg ani zacienione, również w tych sezonach będzie powstawać energia. Jeśli chodzi o magazynowanie nadwyżek, to jest to możliwe na dwa sposoby. W instalacjach on-grid energia trafia do zakładu energetycznego i może być odbierana na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy. W instalacjach off-grid zyskuje się pełną niezależność od zakładu, ale niezbędne jest wyposażenie systemu fotowoltaicznego w banki energii, czyli wydajne akumulatory, które będą przechowywać energię.

Panele fotowoltaiczne Oleśnica – czy warto?

Coraz śmielej myślisz o inwestycji w panele fotowoltaiczne? W takim razie koniecznie sprawdź, jakie korzyści odnotujesz i ile będzie kosztować Cię takie przedsięwzięcie. Zacznijmy od kwestii finansowych. Otóż nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile zapłacisz za fotowoltaikę – wszystko zależy od rodzaju komponentów systemu, wielkości i mocy instalacji czy firmy, której zlecasz realizację. Możesz przyjąć, że za każdy 1kW mocy zapłacisz od 4 do 6 tysięcy złotych. To, jaką moc ma mieć Twoja instalacja PV zależy od zapotrzebowania na energię w skali roku, dlatego by poznać cenę, skontaktuj się z naszymi doradcami. Kwestią, która na pewno Cię interesuje, jest też czas zwrotu inwestycji. To kolejne zagadnienie, na które wpływ na wiele zmiennych. Możesz jednak przyjąć, że zwrot najpewniej przyjdzie w ciągu 10-12 lat, a później będziesz odnotowywać realny zysk na rachunkach za prąd, które będą znikome. Oczywiście jeśli zmieni się prawo lub ceny energii ulegną drastycznym podwyżkom (albo obniżkom), to czas zwrotu może się skrócić lub wydłużyć.

Na uwagę zasługują też inne zalety – fotowoltaika nie wymaga doinwestowywania w trakcie eksploatacji. Działa wydajnie latami, a ewentualne usterki są najczęściej objęte wieloletnią gwarancją producenta. Sprzęt działa samoczynnie, co w praktyce oznacza, że panele fotowoltaiczne Oleśnica nie wymagają Twojego czasu ani uwagi. Energia odnawialna produkuje się bez Twojego udziału, a Ty możesz kontrolować wydajność działania systemu w dedykowanej aplikacji.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Oleśnicy

Panele słoneczne, prace termomodernizacyjne, pompy ciepła – to inwestycje proekologiczne, które są wspierane finansowo w ramach różnych programów dotacyjnych. Każdego roku, okresowo, odbywają się nabory wniosków w ramach takich projektów ja: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Sumy udzielanego wsparcia, jak i zasady przydzielania dotacji, zmieniają się zależnie od edycji. Inwestorzy muszą spełnić różne wymogi, by otrzymać środki. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, nasi doradcy z przyjemnością podpowiedzą i pomocą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności. Udzielą również informacji na temat ulg podatkowych – niektórzy inwestorzy mogą skorzystać z takiej możliwości.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Oleśnica – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zrealizuje projekt i montaż instalacji fotowoltaicznej w województwie dolnośląskim? Chcesz, by była to ekipa z doświadczeniem, która zrozumie Twoje potrzeby, zaoferuje korzystne rozwiązania i pomoże w uzyskaniu dotacji lub korzystnego finansowania? Polecamy się! Jesteśmy grupą ekspertów, która ma na swoim koncie realizacje dla klientów indywidualnych i biznesowych. Tworzymy mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, a nawet farmy fotowoltaiczne.

Zawsze rozpoczynamy współpracę z Klientem od poznania jego potrzeb i oczekiwań. Przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną, wykonujemy projekt i prezentujemy go wraz z wyceną. Doradzamy też w zakresie dofinansowań na fotowoltaikę w Oleśnicy czy pozyskiwania środków na sfinansowanie inwestycji.

Chcemy, byś obniżył swoje rachunki za prąd, ale też przez wiele lat cieszył się wydajnym i bezpiecznym działaniem sprzętu. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy, oferujemy usługi serwisowe i odpowiadamy na wszelkie pytania. Chcesz wiedzieć więcej na temat przebiegu montażu paneli fotowoltaicznych w Oleśnicy? A może umówić spotkanie z naszym doradcą? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!