Fakty i mity fotowoltaiki
Instalacje fotowoltaiczne zaczęły pojawiać się w naszym kraju około 10 lat temu. Od tego...
Odnawialne źródła energii to rozwiązanie przyszłości. Jedną z najpopularniejszych technologii są panele fotowoltaiczne, na które decydują się właściciele domów jednorodzinnych, rolnicy i przedsiębiorcy. Koszt inwestycji jest jednorazowy, ale wysoki. Rozwiązaniem problemu będzie dofinansowanie do fotowoltaiki. Kto może się o nie ubiegać? Jakie są programy dotacji dla fotowoltaiki w 2021 roku? Zebraliśmy najważniejsze informacje.
Dzięki temu, że instalacja to uniwersalne rozwiązanie, niewymagające obsługi, doinwestowywania i specjalnych warunków, decyduje się na nie coraz więcej osób. Sprzyjają temu także zmiany w prawie, działania promocyjne branży, rekomendacje użytkowników, rosnące ceny prądu i coraz więcej dni słonecznych w roku, ale też dofinansowania do fotowoltaiki oraz ulgi, które są udzielane w ramach różnego rodzaju programów (ogólnopolskich i regionalnych). Zwykle elektrownie słoneczne zwracają się po kilku, a nawet kilkunastu latach – z dotacją czas zwrotu ulega znacznemu skróceniu.
Montaż instalacji fotowoltaicznej rekomendowany jest zarówno w gospodarstwach domowych, jak i rolnych czy w firmach. Każdy z inwestorów ma szansę na otrzymanie dotacji na panele fotowoltaiczne w formie dofinansowania, ulgi albo pożyczki na korzystnych zasadach. Decydując się na panele słoneczne warto sprawdzić, jakie obecnie trwają programy i jakie są ich zasady. Na wsparcie finansowe dla instalacji PV mogą liczyć wszystkie grupy inwestorów – poniżej prezentujemy programy, w ramach których można uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę.
Chcąc zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną warto zdecydować się na zakup i montaż instalacji PV. Choć to duży wydatek, to można być pewnym jego zwrotu na przestrzeni lat. Skutecznym sposobem na redukcję wydatku jest skorzystanie z dofinansowania inwestycji. Jeśli planujesz starać się o dofinansowanie dla mikroinstalacji fotowoltaicznych wykorzystujących odnawialne źródła energii albo dla dużych systemów fotowoltaicznych (np. na potrzeby gospodarstwa rolnego albo funkcjonowania firmy) – warto dokonać kalkulacji i znaleźć najkorzystniejszą formę wsparcia.
Dofinansowanie 2021 na fotowoltaikę nierzadko może płynąć z różnych źródeł – nie każdy rządowy program wyklucza inny program dotacyjny czy ulgę. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze specjalistą, który zna aktualnie funkcjonujące dofinansowania od podszewki i na pewno rozwieje Twoje wątpliwości.
Instalacje fotowoltaiczne zaczęły pojawiać się w naszym kraju około 10 lat temu. Od tego...
Fotowoltaika to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów OZE w Polsce. Na rynku...
Fotowoltaika to nowoczesna technologia, umożliwiająca otrzymanie prądu z promieni...
Zasadniczym źródłem energii, które trafia na Ziemię jest Słońce. W czasie 30 minut...
Rośnie zainteresowanie inwestycją w odnawialne źródła energii, stąd też instalacje...
Fotowoltaika w ostatnich latach zyskała na popularności. Ceny paneli słonecznych spadły, a...
Systemy fotowoltaiczne zyskują coraz większe uznanie inwestorów. Na instalacje PV decydują...
Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej? W takim razie koniecznie poznaj najważniejsze...