Fotowoltaika Oława

Zainteresowanie fotowoltaiką w ostatnim czasie nabrało na sile. Niestabilna sytuacja energetyczna i rosnące ceny energii zachęcają inwestorów do szukania alternatywnych rozwiązań. Jakie korzyści niosą panele fotowoltaiczne? Ile kosztuje inwestycja i po jakim czasie się zwraca? Co do zaoferowania ma fotowoltaika Oława? Dowiedz się więcej na ten temat i poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika oława

Fotowoltaika Oława – jak działa?

Instalacja fotowoltaiczna umożliwia pozyskiwanie energii ze słońca i przetwarzanie jej w energię elektryczną. Za proceder ten odpowiadają połączone ze sobą w prężnie działający system komponenty – panele fotowoltaiczne, inwerter lub falownik, zabezpieczenia, przewody elektryczne i liczne akcesoria montażowe. Panele słoneczne absorbują promienie, co z kolei stymuluje zainicjowanie zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten wówczas trafia do inwertera bądź falownika, które konwertują go w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Taka energia jest gotowa do zasilania urządzeń elektrycznych i może być wykorzystywana na bieżąco.

Fotowoltaika Oława powinna zostać dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy. Ważne jest zatem obliczenie zapotrzebowania na energię podmiotu w skali roku, co umożliwi dopasowanie instalacji do faktycznych potrzeb. W ten sposób sprzęt będzie zaspokajał je, ale też nie będzie produkował dużych nadwyżek, które nie zostaną wykorzystane. Co jednak, gdy te powstaną i nie zostaną wykorzystane na bieżąco? Możliwe jest stworzenie instalacji PV off-grid, gdzie energia jest kumulowana w bankach energii właściciela lub też instalacji PV on-grid, gdzie nadwyżki trafiają do zakładu energetycznego i mogą być z niego odbierane przez 12 miesięcy na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji).

Panele fotowoltaiczne Oława – czy warto?

Zakup i montaż instalacji niesie za sobą wiele korzyści dla właściciela. Pozwala na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców energii, pozwala na bycie bardziej ekologicznym, a przy tym jest sposobem na generowanie oszczędności. I to właśnie ta ostatnia kwestia w dużej mierze determinuje decyzję o inwestycji w panele fotowoltaiczne Oława.

Ile kosztuje takie przedsięwzięcie? Nie ma tutaj jednej dobrej odpowiedzi – cena paneli i innych komponentów zależy m.in. od producenta, typu czy mocy. Szacuje się jednak, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym średnio za instalację o mocy 5kW należy liczyć się z wydatkiem rzędu około 25 tysięcy złotych. Kiedy się on zwróci? To również zależy od wielu okoliczności – m.in. kształtowania się cen energii na przestrzeni lat czy sprawności paneli. Można przyjąć, że do pełnej spłaty inwestycji dojdzie po około 10-12 latach, z kolei mając na uwadze, że panele fotowoltaiczne Oława mogą działać wydajnie nawet 30 lat, można spodziewać się generowania wieloletnich oszczędności.

Warto tu też wspomnieć, że system fotowoltaiczny w trakcie eksploatacji nie wymaga doinwestowywania i dodatkowych nakładów finansowych. Działa wydajnie latami, a do obowiązków inwestora należy zlecanie prac konserwacyjnych serwisantom zgodnie z zaleceniami producenta.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Oławie

Otrzymałeś wycenę i zastanawiasz się, w jaki sposób obniżyć wydatek? Rozwiązaniem są oferowane przez państwo i Unię Europejską dotacje. To bezzwrotne środki przyznawane na inwestycje proekologiczne – panele fotowoltaiczne, ale też pompy ciepła, systemy solarne, prace termomodernizacyjne. Jeśli chodzi o dofinansowanie fotowoltaiki w Oławie, to można je uzyskać m.in. z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) lub “Energia Plus” (dla firm). Niezbędne jest jednak dopełnienie formalności, które są wymagane w danej edycji programu. Poza tym warto wiedzieć, że sumy udzielanych środków zmieniają się, a nabory wniosków odbywają się okresowo. Potrzebujesz pomocy specjalistów przy wypełnianiu formularzy albo doradztwa w zakresie dotacji? Zapraszamy do kontaktu!

Montaż paneli fotowoltaicznych Oława – dlaczego my?

Interesują Cię panele fotowoltaiczne w Oławie? Zastanawiasz się, ile kosztuje fotowoltaika w dolnośląskim? Chcesz, aby ktoś przygotował dla Ciebie projekt i wycenę instalacji, a do tego zależy Ci, by była to firma z doświadczeniem? Doskonale trafiłeś! Zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć w zakresie systemów fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych i rolnych oraz firm. Tworzymy mikroinstalacje, instalacje o różnej mocy, a nawet farmy fotowoltaiczne. Współpracujemy z renomowanymi producentami sprzętu, dobieramy moc instalacji fotowoltaicznej do indywidualnych potrzeb i przeprowadzamy montaż fotowoltaiki w ustalonym terminie. Gwarantujemy rzetelność, kompleksowość działania i pełen profesjonalizm. Z naszą pomocą wkrótce obniżysz rachunki za prąd i będziesz czerpać energię ze słońca, będącego odnawialnym źródłem energii. Chcesz wiedzieć więcej albo umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu! Projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych w Oławie to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!