Fotowoltaika Olecko

Fotowoltaika to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na pozyskiwanie energii ze słońca. Za sprawą instalacji PV można ograniczyć opłaty za rachunki za prąd do minimum. Tym samym inwestorzy chętnie decydują się na własne elektrownie słoneczne dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego, a nierzadko też budowane są potężne farmy fotowoltaiczne. Również rozważasz takie przedsięwzięcie? Sprawdź, jak działa fotowoltaika Olecko, dowiedz się jak uzyskać dotację i poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika olecko

Fotowoltaika Olecko – jak działa?

Otóż każdy system fotowoltaiczny składa się z wielu elementów. Główne zadanie spoczywa na panelach słonecznych, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy do nich docierają promienie słoneczne, wówczas zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. W jego wyniku energia słoneczna zostaje zamieniona na prąd stały, a ten następnie musi trafić do inwertera lub falownika i zostać zmieniony w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Dzieje się to właściwie natychmiast, więc już po kilku chwilach prąd może być spożytkowany. Jeśli jednak nie zostanie, istnieje możliwość magazynowania nadwyżek. Wówczas pokłady energii trafiają do zakładu energetycznego, z którego mogą zostać odebrane w ciągu 12 miesięcy na zasadzie opustu. W praktyce oznacza to, że właściciel energii może ją odebrać w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) w ciągu 1 roku. Pozostała część przechodzi na poczet zakładu jako opłata za magazynowanie. Niewykorzystane nadwyżki po roku zostają przejęte przez zakład, a właścicielowi nie należy się z tego tytułu żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Olecko – czy warto?

Montaż paneli fotowoltaicznych wiąże się z wydatkiem, jednak warto wiedzieć, że nie trzeba dysponować pełnym kapitałem. Istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych metod finansowania czy dotacji. Poza tym warto pamiętać, że celem jest generowanie oszczędności.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna? Otóż wiele zależy od tego, na jakie panele się zdecydujemy, gdzie zostaną ulokowane panele i jaka będzie moc instalacji. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy musimy zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym panele fotowoltaiczne Olecko dla czteroosobowego gospodarstwa domowego to wydatek rzędu ok. 25 tysięcy złotych.

Kiedy zwróci się przedsięwzięcie? Ceny energii elektrycznej w Polsce od lat szybują ku górze i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić. Obecnie instalacja średnio zwraca się po około 10-12 latach, jednak jeśli ceny energii będą coraz wyższe, a fotowoltaiczny system dobrze zoptymalizowany pod kątem mocy, to można spodziewać się, że nastąpi to jeszcze szybciej. Oczywiście tu warto mieć na uwadze fakt, że producenci szacują żywotność paneli słonecznych na około 30 lat, więc oszczędności na rachunkach pozostaną w portfelu właściciela instalacji przez kilkanaście lat.

Na korzyść inwestycji w fotowoltaikę w warmińsko-mazurskim przemawiają także kwestie ekologii. Energia w ten sposób pozyskiwana jest odnawialna, niewyczerpywalna i czysta. Podczas jej produkcji nie są emitowane gazy cieplarniane do atmosfery, co ma korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Olecku

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na sfinansowanie fotowoltaiki w Olecku czy gdziekolwiek indziej, możesz skorzystać z atrakcyjnych ofert instytucji finansowych – np. zielonych kredytów, pożyczek na preferencyjnych warunkach czy leasingu dla firmy na instalacje fotowoltaiczne. Poza tym realizowane są również liczne programy wspierające inwestorów – m.in. “Mój prąd” i “Czyste powietrze” dla klientów indywidualny, “Agroenergia” dla rolników czy “Energia Plus” dla przedsiębiorców. Tu jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że nabory wniosków realizowane są okresowo, a zasady, jak i kwoty udzielanych dotacji zmienne. Konieczne jest zatem orientowanie się w poszczególnych regułam udzielania wsparcia finansowego i wypełnienie formularzy, a także złożenie wniosków w trakcie trwania naboru. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skontaktuj się z naszymi doradcami. Oferujemy kompleksowe działania na każdym etapie współpracy!

Montaż paneli fotowoltaicznych Olecko – dlaczego my?

Wraz ze wzrostem zainteresowania systemami fotowoltaicznymi w miejscowości Olecko pojawiło się sporo firm, które oferują swoje usługi. Dlaczego więc to nam warto powierzyć montaż instalacji? Przede wszystkim jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Tworzymy indywidualne projekty dla właścicieli domów i domków, ale też firm czy gospodarstw rolnych. Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom Klientów, a stworzone przez nas projekty instalacji były dokładnie takie, jak sobie zażyczą. Celem jest, by system działał wydajnie latami, był bezpieczny, bezawaryjny i produkował energię w takiej ilości, jaka faktycznie jest potrzebna. Oferujemy doradztwo, bezpłatny audyt i pomoc ekspertów w każdej chwili. Zawsze zapewniamy terminowy montaż, a nasi serwisanci służą pomocą, gdy pojawi się problem lub konieczne będzie wykonanie prac konserwacyjnych. Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Fotowoltaika Olecko to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!