Fotowoltaika Piła

Inwestycje w fotowoltaikę są niezwykle popularnym w ostatnich latach przedsięwzięciem. Powodów jest sporo – przede wszystkim oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, kwestie ekologii czy fakt, że sprzęt przez wiele lat wydajnie pracuje i nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika Piła, poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania na temat funkcjonowania paneli słonecznych i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika piła

Fotowoltaika Piła - jak działa?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Pile cieszy się coraz większym uznaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale też rolników czy firm. Własna elektrownia słoneczna pozwala bowiem na produkcję energii elektrycznej w oparciu o padające na ogniwa fotowoltaiczne promienie słońca. Ogniwa są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego (najczęściej krzem – panele monokrystaliczne lub płytki krzemowe – panele polikrystaliczne), który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku promieniowania słonecznego. W ogniwach wówczas zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, wskutek którego energia słoneczna zmienia się w prąd stały. Aby jednak mógł on zasilać sprzęty, musi zostać przystosowany do sieci. Za to odpowiada inwerter (falownik), który zmienia go w prąd przemienny, odpowiedni do zasilania sprzętów.

Podejmując inwestycję w panele fotowoltaiczne w Pile, należy mieć na uwadze dobre zoptymalizowanie instalacji PV. Decydując się na nasze usługi, gwarantujemy dostosowanie mocy do faktycznego zapotrzebowania na energię gospodarstwa domowego, rolnego lub firmy. Dzięki temu elektrownia będzie produkowała tyle energii, ile w skali roku potrzebuje jej podmiot. Oczywiście w okresie letnim, fotowoltaika wyprodukuje więcej energii niż zimą. Za sprawą instalacji typu on-grid, produkowane nadwyżki będą magazynowane przez zakład energetyczny, a później odbierane za zasadzie opustu za 20 lub 30% wartości – zależnie od mocy instalacji PV. Co jednak istotne, rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym, a zatem nadwyżki nieodebrane w ciągu roku po prostu przepadną.

Czy opłaca się inwestować w panele słoneczne w Pile?

Zacznijmy od tego, że Polska znajduje się w bardzo korzystnym położeniu geograficznym, który sprzyja skutecznej produkcji energii przez system fotowoltaiczny. Ilość dni słonecznych jest dostateczna, aby w pełni wykorzystać potencjał paneli słonecznych. W efekcie podmioty dysponujące własną minielektrownią słoneczną, mogą zniwelować wydatki na rachunki za prąd niemal do zera. To ogromny atut, szczególnie mając na uwadze regularne podwyżki.

Fotowoltaika Piła to jeszcze szereg innych zalet. Wśród najistotniejszych: ochrona środowiska, czerpanie energii z odnawialnego źródła czy wieloletnie działanie paneli słonecznych bez dodatkowych nakładów finansowych.

Przed podjęciem decyzji o inwestycji w panele fotowoltaiczne Piła, możesz mieć obawy co do wydatku i tego, kiedy się one zwrócą. Nie da się jednoznacznie przedstawić kosztów, gdyż wiele zależy od rodzaju paneli, mocy instalacji, zastosowanego inwertera czy tego, gdzie znajdzie się instalacja PV. Szacuje się jednak, że za sprzęt i montaż elektrowni o mocy 5kW cena wyniesie ok. 25 tysięcy złotych, a takie przedsięwzięcie zwróci się po ok. 10 latach. Oczywiście można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe możliwości, a tym samym wydłużyć lub skrócić okres zwrotu, co zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dofinansowanie fotowoltaiki Piła

Instalacje fotowoltaiczne Piła są wspierane z różnych programów rządowych i unijnych. Energia słoneczna jest czysta i odnawialna, dlatego pozwala na redukcję zanieczyszczeń powietrza i emisji gazów cieplarnianych. Inwestycje tego typu są wspierane przez różne programy, które mają zwiększać popularność fotowoltaiki i pomagać inwestorom finansowo. Wśród najpopularniejszych możemy wskazać “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Nabory wniosków odbywają się każdego roku, jednak zasady i udzielane sumy wsparcia w programach są bardzo zróżnicowane, zależnie od edycji.

Oprócz tego inwestorzy mogą skorzystać z dotacji na fotowoltaikę w Pile w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy innych form wsparcia, jak np. termomodernizacyjna ulga podatkowa. Chcesz wiedzieć, która opcja będzie najbardziej atrakcyjna dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, a doradcy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności, wypełnieniu formularzy czy wniosków.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Pile – dlaczego my?

Zastanawiasz się, komu zlecić montaż instalacji fotowoltaicznej? Oto kilka powodów, dla których warto tę usługę zlecić właśnie nam! Przede wszystkim działamy kompleksowo. W naszych szeregach pracują konsultanci, projektanci, kosztorysanci, montażyści, elektrycy i serwisanci. Współpracujemy także z renomowanymi producentami paneli fotowoltaicznych, dlatego wiemy, że stworzone przez nas systemy fotowoltaiczne działają wydajnie latami. Zanim przejdziemy do prac, dokonujemy darmowego audytu, obliczamy zapotrzebowanie na energię, tworzymy spersonalizowany projekt i przedstawiamy wycenę. Dopiero po akceptacji wcielamy projekt instalacji w życie – zapewniamy profesjonalny montaż, abyś mógł czerpać korzyści z energii ze słońca. Masz pytania? Daj nam znać! Fotowoltaika Piła nie ma przed nami tajemnic!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!