Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski

Inwestycja w odnawialne źródła energii to sposób na oszczędność na rachunkach za energię i okazja do tego, by podjąć działania na rzecz środowiska. Rozważasz instalację systemu fotowoltaicznego w Gorzowie Wielkopolskim? Poznaj naszą ofertę! Gwarantujemy ogniwa fotowoltaiczne najwyższej jakości i profesjonalny montaż!

fotowoltaika gorzów wielkopolski

Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski – dlaczego warto?

Województwo lubuskie coraz prężniej rozwija się w kwestii pozyskiwania energii elektrycznej z energii słonecznej. Właściciele domów jednorodzinnych, rolnicy i firmy decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych w Gorzowie Wielkopolskim i okolicy. Co więcej, coraz więcej osób inwestuje w montaż instalacji solarnych, pomp ciepła czy nawet budowę farm fotowoltaicznych, które będą sposobem na zysk pasywny. Zastanawiasz się, czy dołączyć do tego grona? W takim razie poznaj korzyści, jakie niesie fotowoltaika Gorzów Wielkopolski!

Przede wszystkim można uniezależnić się od dostaw energii z zakładu energetycznego, a tym samym od podwyżek cen prądu, przerw w dostawach czy ewentualnych awarii. Instalacja stworzona adekwatnie do zapotrzebowania na energię eliminuje konieczność pobierania prądu od zakładu, a jeśli pojawią się nadwyżki – wówczas zostaną one skumulowane w sieci, by następnie można było je odebrać na zasadzie opustu (czyli po preferencyjnej stawce).

Oczywiście produkcji energii ze słońca towarzyszy idea ekologiczności – korzystanie z OZE ogranicza emisję CO2 i generowanie odpadów. Zielona energia to inwestycja w przyszłość i ważny krok ku ochronie środowiska. Ważną zaletą jest także to, że panele fotowltaiczne Gorzów są właściwie bezobsługowe. Projekt instalacji jest tak stworzony, by instalacja pracowała samoczynnie, bez konieczności ingerencji, konserwacji czy zmian ustawień.

Niemniej nie oznacza to, że tej pracy nie można kontrolować – nowoczesny inwerter może łączyć się z dedykowaną aplikacją, w której możliwy jest wgląd w czasie rzeczywistym w zużycie energii i jej produkcję, porównanie okresów, śledzenie wydajności systemu czy dzielenie się informacjami z bliskimi, który też rozważają montaż instalacji fotowoltaicznej!

Jak działa instalacja fotowoltaiczna Gorzów Wielkopolski?

Budowa instalacji PV nie jest skomplikowana, tak jak i samo jej działanie. Panele fotowoltaiczne zbudowane są ogniw, w których zachodzi zjawisko wyłapywania energii pochodzącej ze słońca, by potem mogła ona zostać zamieniona w energię elektryczną o odpowiednim napięciu, natężeniu i częstotliwości. W półprzewodniku powstaje siła elektromotoryczna, zmieniająca energię słoneczną w prąd stały, a następnie inwerter (zwany też falownikiem) przekształca go w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej.

Niezbędnym elementem instalacji fotowoltaicznej sieciowej jest licznik dwukierunkowy, którego zadaniem jest zliczanie wytworzonej energii elektrycznej oraz pobranej z sieci publicznej. Na tej podstawie prosument rozlicza się z zakładem energetycznym – może przekazywać nadwyżki do sieci, by w ciągu roku je odebrać. Nie ma zatem obaw, że w sezonie zimowym, gdy promieniowanie słoneczne jest mniejsze, zabraknie energii. Tutaj jednak musimy zaznaczyć, że w Polsce potencjał modułów fotowoltaicznych może być w pełni wykorzystywany – ilość dni słonecznych w ciągu roku sprawia, że opłacalność inwestycji jest wysoka.

Dla kogo fotowoltaika w Gorzowie Wielkopolskim?

Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski – panele polecane są zarówno właścicielom domów jednorodzinnych, którzy chcą korzystać z odnawialnej energii słonecznej, jak i dla rolników czy przedsiębiorców. Stworzymy instalację dopasowaną do Twoich potrzeb – na podstawie audytu i wywiadu przygotujemy projekt instalacji z odpowiednią mocą paneli, która spełni zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy.

Wyprodukowana energia może być wykorzystana do zasilania wszelkiego rodzaju urządzeń i maszyn. Oczywiście im większe będzie zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym montaż instalacji fotowoltaicznej przyniesie większe korzyści i okaże się bardziej opłacalny.

Gorzów Wielkopolski i fotowoltaika – koszty, dofinansowanie

Aby cieszyć się darmowym prądem, trzeba początkowo sporo zainwestować. Ile kosztują panele fotowoltaiczne Gorzów? Tutaj wiele zależy od ich rodzaju i wydajności. Poza tym, oprócz paneli słonecznych do kosztów należy doliczyć zakup inwertera, części montażowych, zabezpieczeń oraz samej instalacji paneli. Koszt całej inwestycji można poznać po przeprowadzonym audycie – wówczas przygotowujemy projekt, przedstawiamy szczegółowe informacje i szacowaną sumę. Warto jednak mieć na uwadze, że fotowoltaika lubuskie jest objęta licznymi programami współfinansującymi OZE.

Prowadzimy doradztwo w zakresie pozyskiwania dotacji, dofinansować i ulg – kiedy znane są wycena, moc instalacji i termin realizacji inwestycji, sprawdzamy aktualne projekty, terminy naboru wniosków i pomagamy w znalezieniu najkorzystniejszej formy wsparcia. Zainteresowały Cię panele fotowoltaiczne Gorzów Wielkopolski? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy Ci w stworzeniu własnej elektrowni słonecznej!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!