Fotowoltaika Kutno

Fotowoltaika Kutno to inwestycja proekologiczna, niosąca za sobą wiele korzyści dla inwestora. Wśród tych najważniejszych można wskazać uniezależnienie się od dostawców energii czy znaczne obniżenie rachunków za prąd. Rozważasz zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Kutnie? Sprawdź zatem, jak działa taki system i jak uzyskać na niego dofinansowanie. Poznaj odpowiedzi na nasze pytania i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc!

fotowoltaika kutno

Fotowoltaika Kutno – jak działa?

System fotowoltaiczny składa się z wielu komponentów, które wzajemnie się uzupełniają i są w stanie produkować energię elektryczną. Główne zadanie spoczywa na panelach słonecznych, zbudowanych z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Gdy docierają do nich promienie słoneczne, inicjowane jest zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest powstanie ładunku elektrycznego. Inaczej mówiąc – wytwarza się wówczas prąd stały. Ten następnie musi trafić do inwertera lub falownika, gdzie zostanie zmieniony w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci.

Fotowoltaika Kutno powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy. Dlaczego? Ponieważ wytwarzana energia elektryczna musi zaspokoić zapotrzebowanie podmiotu w skali roku. Prąd może być wykorzystywany na bieżąco, ale w przypadku instalacji typu on-grid, może być też magazynowany i odbierany wedle zapotrzebowania w późniejszym terminie. Właściciel ma na to dokładnie 12 miesięcy – po tym czasie nadwyżki energetyczne przechodzą na poczet zakładu i nie należy się za nie żaden ekwiwalent. Niedobór z kolei będzie skutkował koniecznością dokupowania prądu od dostawcy, a tym samym wyższymi rachunkami za energię elektryczną.

Panele fotowoltaiczne Kutno – czy warto?

Podjęcie decyzji o inwestycji w odnawialne źródła energii mimo sporego wydatku, jest opłacalne i sensowne. Dlaczego? Ponieważ taka energia jest czysta, odnawialna i niewyczerpywalna. To rozwiązanie sprzyjające środowisku naturalnemu, a także niosące wiele korzyści dla właściciela. Panele fotowoltaiczne Kutno pozwalają bowiem na uniezależnienie się od zakładu energetycznego i rosnących cen energii elektrycznej. Ile kosztuje inwestycja? Szacuje się, że za każdy 1kW mocy należy zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od jakości paneli. Średnio więc instalacja PV o mocy 5kW będzie kosztować około 25 tysięcy złotych. Kiedy się zwróci? Tutaj wpływ na to również ma wiele zmiennych, ale jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, ceny energii elektrycznej równie wysokie lub jeszcze wyższe, a sprzęt będzie działał wydajnie, to można się spodziewać, że nastąpi to w ciągu najbliższych 10-12 lat. Biorąc pod uwagę, że producenci oceniają żywotności paneli słonecznych na nawet 30 lat, można spodziewać się wieloletnich oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Kutnie

Fotowoltaika to przedsięwzięcie proekologiczne, ponieważ umożliwia pozyskiwanie energii odnawialnej ze słońca. Tego typu inwestycje są wspierane finansowo na podstawie różnych programów – m.in. “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, “Agroenergia” dla rolników czy “Energia Plus” dla firm. Środki udzielane są wedle ustalonych procedur i ograniczone, dlatego jeśli planujesz skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę w Kutnie, sprawdź, jakich formalności musisz dopełnić i dowiedz się, na jaką sumę możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Możesz liczyć na naszych ekspertów. Pomożemy Ci w ubieganiu się o dotację, ale też w znalezieniu atrakcyjnej metody finansowania przedsięwzięcia czy skorzystaniu z ulgi podatkowej (np. ulgi termomodernizacyjnej czy ulgi na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Kutno – dlaczego my?

Szukasz firmy, która pomoże Ci w stworzeniu wydajnego i bezpiecznego systemu fotowoltaicznego? Doskonale trafiłeś! Nasza firma działa w branży od wielu lat. Projektujemy i wykonujemy mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, farmy fotowoltaiczne. Wsłuchujemy się w potrzeby inwestorów, przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na tej podstawie tworzymy indywidualny projekt instalacji, dokonujemy wyceny i czekamy na akceptację Klienta. Po jej uzyskaniu, zamawiamy panele słoneczne, inwerter lub falownik oraz inne elementy systemu od producentów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu możemy zaoferować atrakcyjne stawki, a zarazem najwyższą jakość.

Profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej w Kutnie przebiega w ustalonym terminie. Zawsze działamy według ustalonych procedur i dokładamy wszelkich starań, by panele fotowoltaiczne Kutno działały nie tylko wydajnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Prowadzimy Cię przez cały proces od A do Z – doradzamy, pomagamy w uzyskaniu korzystnego finansowania lub dotacji, odpowiadamy na wszelkie pytania, projektujemy i wykonujemy. Świadczymy też usługi serwisowe. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!