Fotowoltaika Opole

Fotowoltaika zyskuje uznanie coraz szerszego grona odbiorców w województwie opolskim. Na instalacje PV decydują się właściciele firm, gospodarstw domowych i rolnych. Jak działają i jakie niosą korzyści? Czy fotowoltaika Opole ma sens? Poznaj najważniejsze informacje i sprawdź, jak działamy!

fotowoltaika opole

Opole panele fotowoltaiczne – zalety

Panele fotowoltaiczne Opole to inwestycja w przyszłość. Mimo sporego kosztu początkowego, z czasem dochodzi do całkowitego zwrotu poniesionych wydatków i generowania zysku z zielonej energii. To także ukłon w stronę środowiska naturalnego – energia ze słońca nie zanieczyszcza planety, nie powoduje emisji gazów cieplarnianych i nie prowadzi do produkcji odpadów, które mają miejsce w przypadku pozyskiwania paliw kopalnianych. Panele fotowoltaiczne ponadto dają szansę na uniezależnienie się od zakładów energetycznych – dzięki własnej elektrowni można znacząco obniżyć rachunki za prąd. Jako inne zalety możemy wskazać podniesienie wartości nieruchomości, bezobsługową pracę, niską awaryjność, długą żywotność.

Jak działa fotowoltaika Opole?

System fotowoltaiczny składa się z wielu komponentów – to panele słoneczne, inwerter (falownik), zabezpieczenia, okablowanie i akcesoria montażowe. Aby doszło do zjawiska fotowoltaicznego, który skutkuje powstawaniem energii, konieczne jest oddziaływanie promieni słonecznych na ukryte w ogniwach fotowoltaicznych kryształy krzemu i znajdujące się w nim elektrony. Na skutek różnicy potencjałów i przepływu cząstek w złączu powstaje napięcie, jednak dopiero po zastosowaniu falownika (inwertera), dochodzi do zmiany prądu stałego w zmienny, czyli taki, jaki znajduje się w gniazdkach i zasila różnego rodzaju sprzęty.

Fotowoltaika Opole to najczęściej instalacje zintegrowane z siecią elektryczną publiczną, które umożliwiają bieżące korzystanie z energii wyprodukowanej przez ogniwa fotowoltaiczne, a także przesyłanie nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci publicznej. Jeśli więc w okresie silnego nasłonecznienia powstają zwyżki, to będą one magazynowane w sieci, a następnie inwestor będzie mógł je odebrać od zakładu energetycznego na zasadzie opustu (za 20 lub 30% wartości, zależnie od typu instalacji) w ciągu 12 miesięcy.

Jak to się dzieje, że najpierw wykorzystywany jest prąd wyprodukowany przez elektrownię słoneczną? Otóż energia, którą wytwarza instalacja fotowoltaiczna, ma większe napięcie niż prąd z sieci publicznej i to właśnie ona w pierwszej kolejności jest spożytkowana, a dopiero później, w razie braków, pobierany jest prąd z sieci publicznej.

Fotowoltaika opolskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Posiadamy doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa opolskiego. Nasi Klienci zdecydowali się na inwestycję w Odnawialne Źródła Energii i dziś czerpią multum korzyści ze swojego odważnego posunięcia. Położenie geograficzne Opola jest bowiem bardzo korzystne – ilość dni słonecznych pozwala na uzyskanie optymalnej wydajności paneli słonecznych, a tym samym na swobodne zaspokajanie potrzeb energetycznych inwestorów.

Dzięki temu, że każde zlecenie traktujemy indywidualnie i przedstawiamy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, możesz być pewien, że moc instalacji zostanie poprawnie dobrana, a tym samym ograniczysz swoje wydatki związane z opłatami za energię. Pamiętaj też, że im bardziej ceny prądu będą pięły się ku górze, tym krótszy będzie czas zwrotu inwestycji w fotowoltaikę w Opolu.

Dofinansowanie na fotowoltaikę w Opolu – jak uzyskać?

Obecnie zarówno rząd, jak i Unia Europejska wspierają inwestycje w OZE. W związku z tym funkcjonują liczne programu dotacyjne, jak np. “Czyste Powietrze”, “Mój Prąd”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla przedsiębiorców) czy choćby ulga termomodernizacyjna. Oprócz tego dla poszczególnych regionów nierzadko dostępne są także środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, które pozwalają ograniczyć wydatki związane z inwestycją w fotowoltaikę, pompy ciepła czy termomodernizacje budynków.

Jak znaleźć optymalną formę wsparcia? Zdaj się na nas! Oferujemy doradztwo specjalistów od fotowoltaiki. Wiemy, gdzie szukać dotacji, jakie są zasady, a także pomagamy w uzyskiwaniu innych metod finansowania – np. preferencyjnych pożyczek na fotowoltaikę czy kredytów i leasingów.

Instalacje fotowoltaiczne w Opolu – krok po kroku – proces realizacji

W związku z tym, że każde zlecenie traktujemy indywidualnie i poszukujemy najlepszych rozwiązań dla Klientów, zachęcamy do kontaktu. Na początku odpowiadamy na wszelkie pytania Klientów i rozwiewamy wątpliwości związane z budową elektrowni słonecznej – zarówno tej przydomowej, jak i takiej, która będzie zasilać gospodarstwo rolne czy firmę. Obsługujemy Opole i okolice, ale również inne województwa. Dojeżdżamy do Klienta, by przeprowadzić audyt i ocenić miejsce, w którym odbędzie się montaż paneli fotowoltaicznych.

Analizujemy obecne zużycie energii i szacujemy, jaką moc powinna mieć instalacja PV. Przeprowadzamy wywiad na temat potrzeb, form finansowania i ewentualnych dofinansowań na fotowoltaikę w opolskim. Na tej podstawie przygotowujemy projekt i wycenę. Po jego akceptacji gwarantujemy terminowy, profesjonalny montaż oraz pomoc i serwis, gdy zaistnieje taka potrzeba. To, co nas wyróżnia, to partnerskie podejście do Klienta – wyjaśniamy wszelkie kwestie i służymy radą na każdym etapie realizacji. Zainteresowany czerpaniem korzyści z energii słonecznej? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!