Fotowoltaika Jasło

Panele fotowoltaiczne pozwalają na pozyskiwanie energii odnawialnej ze słońca. Na stworzenie instalacji decydują się klienci indywidualni, firmy i rolnicy, a nasza firma tworzy zarówno przydomowe elektrownie słoneczna, jak i potężne farmy fotowoltaiczne. Zastanawiasz się nad inwestycją? Sprawdź, jak działa fotowoltaika Jasło, jakie ma zalety i czy można na nią dostać dofinansowanie. Poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika jasło

Fotowoltaika Jasło – jak działa?

Montaż paneli fotowoltaicznych w Jaśle niesie za sobą szereg korzyści. Zanim jednak do nich przejdziemy warto wiedzieć, jak w ogóle działa fotowoltaika. Otóż jest to złożony system, w skład którego wchodzą panele słoneczne, inwerter (falownik), zabezpieczenia, elementy instalacji elektrycznej oraz akcesoria montażowe.

Pozyskiwanie energii elektrycznej następuje wskutek padających na ogniwa fotowoltaiczne wiązek światła. Najczęściej są to promienie słoneczne, ale nie tylko -sprzęt może produkować energię w ograniczonym stopniu nawet w pochmurne dni. Co istotne, ilość dni pogodnych w Polsce jest w pełni wystarczająca, by móc wykorzystać potencjał paneli.

Fotowoltaika Jasło pozwala na produkcję prądu stałego wskutek zainicjowanego zjawiska fotowoltaicznego. Ten jednak nie jest zgodny z parametrami sieci i nie może zasilać sprzętów. Konieczne jest jego skonwertowanie w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter (falownik). Dzieje się to w czasie rzeczywistym, więc z prądu można korzystać właściwie natychmiast.

Tutaj jednak warto wiedzieć o instalacji typu on-grid, która pozwala na magazynowanie energii i odbieranie jej wedle zapotrzebowania od zakładu energetycznego. Właściciel instalacji ma na to 12 miesięcy od chwili produkcji i nie ponosi za to dodatkowych opłat, jednak ma do dyspozycji 70 lub 80% wartości energii (zależnie od mocy instalacji).

Panele fotowoltaiczne Jasło – czy warto?

Podjęcie decyzji o inwestycji z panele fotowoltaiczne Jasło zwykle jest motywowane kwestiami finansowymi. Rosnące ceny energii elektrycznej i coraz bardziej korzystne wyceny systemów fotowoltaicznych sprawiają, że na w panele słoneczne coraz śmielej inwestują właściciele domów, domków letniskowych, firm i gospodarstw rolnych. Choć początkowo należy liczyć się ze sporym wydatkiem, to jednak później można liczyć na wieloletnie oszczędności.

Koszt systemu zależy od jakości komponentów, mocy fotowoltaiki i tego, gdzie zostanie ona zlokalizowana oraz jakie będą warunki atmosferyczne. Szacuje się, że średnio za każdy 1kW zapłacimy ok. 4-6 tysięcy złotych, a przedsięwzięcie zwróci się po blisko 10 latach. Mając na uwadze, że panele mogą wydajnie produkować energię przez nawet 30 lat, czeka nas 20 lat oszczędności na rachunkach.

Na tym nie kończą się zalety fotowoltaiki. Pozyskiwanie słonecznej energii w Jaśle to także sposób na to, by być bardziej eko! Energia słoneczna jest odnawialnym źródłem energii. Jest niewyczerpywalna i czysta, a to oznacza, że przy jej pozyskiwaniu i wykorzystywaniu ograniczone zostają gazy cieplarniane emitowane do atmosfery. Fotowoltaika to system zero emisyjny – wskutek działania instalacji nie wytwarzają się nie tylko gazy cieplarniane, ale też inne szkodliwe związki. Dodatkowymi atutami fotowoltaiki są: samoczynne działanie, brak konieczności wnoszenia dodatkowych nakładów finansowych w trakcie użytkowania czy niski współczynnik awaryjności.

Dofinansowanie fotowoltaiki Jasło

Zastanawiasz się, czy możesz otrzymać dotację na panele fotowoltaiczne? Istnieje taka możliwość. Każdego rok organizowane są nabory wniosków w ramach różnych programów, które mają za zadanie wesprzeć inwestorów w ich inwestycjach proekologicznych. Dostępne są dofinansowania fotowoltaiki Jasło, ale też dotacje na termomodernizację budynków czy pompy ciepła.

Najpopularniejsze programy to “Czyste powietrze”, “Mój prąd”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agroenergia” (dla rolników), ale to nie wszystko. Istnieje też opcja skorzystania ze środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy z ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników). Istotne jest, aby sprawdzić, kiedy realizowane są nabory i jakie warunki należy spełnić, by otrzymać bezzwrotne wsparcie finansowe.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Jasło – dlaczego my?

Zakup paneli słonecznych to jedno, ale niesamowicie ważne jest także to, jak zaprojektowana będzie instalacja oraz jak przebiegnie montaż paneli fotowoltaicznych. Na wydajność systemu ma wpływ bowiem lokalizacja, a na bezpieczeństwo (szczególnie w przypadku paneli zlokalizowanych na dachu) to, jak zostanie stworzona instalacja.

Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby zaprojektować system fotowoltaiczny do pozyskiwania energii elektrycznej, który będzie dostosowany do potrzeb inwestora. Wykonujemy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i przedstawiamy wycenę. Po akceptacji nasi eksperci wykonują terminowy montaż w mieście Jasło i okolicy, uwzględniając wszelkie standardy bezpieczeństwa.

Jesteśmy specjalistami, jeśli chodzi o odnawialne źródła energii w podkarpackim – jeśli potrzebujesz naszej pomocy w zakresie nie tylko elektrowni słonecznej, ale też systemów solarnych czy pomp ciepła, jesteśmy do usług! Naszą domeną są profesjonalne i kompleksowe działania. Skontaktuj się z nami i poznaj pełną ofertę, zarówno jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne Jasło, jak i działania w całym województwie!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!