Fotowoltaika, panele fotowoltaiczne Piotrków Trybunalski - szybki montaż

Fotowoltaika to gorący temat ostatnich lat. Coraz więcej inwestorów decyduje się na zbudowanie własnej elektrowni słonecznej – są to zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy czy rolnicy. Zainteresowała Cię fotowoltaika w Piotrkowie Trybunalskim? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania, poznaj zalety montażu paneli słonecznych i przede wszystkim zerknij na naszą ofertę!

fotowoltaika piotrków trybunalski

Fotowoltaika Piotrków Trybunalski – jak działa?

Elektrownie słoneczne, jeśli są dobrze zoptymalizowane, potrafią zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne gospodarstw domowych, rolnych i firm. Interesuje Cię fotowoltaika Piotrków Trybunalski? Sprawdź, jak działa! Przede wszystkim zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle są panele fotowoltaiczne. Otóż to specjalne konstrukcje, które składają się z licznych ogniw fotowoltaicznych. Te, dzięki temu, że są zbudowane z płytki krzemowej, która pełni funkcję półprzewodnika, są zdolne do zainicjowania zjawiska fotowoltaicznego, gdy padną na nie promienie słoneczne. W efekcie produkowany jest prąd stały. Ten nie jest jednak w stanie zasilać sprzętów domowych, dlatego bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu systemu fotowoltaicznego odgrywa inwerter (falownik), który konwertuje prąd stały w prąd przemienny.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że instalacja powinna być wpięta do sieci publicznej. Dzięki temu wyprodukowane nadwyżki energii (np. latem), mogą być w niej magazynowane, a następnie odbierane na zasadzie opustu. Kiedy dni stają się krótsze i mniej słoneczne, zdarza się, że fotowoltaika pracuje mniej wydajnie. Wówczas można wykorzystać niespożytkowane pokłady energii. Co jednak istotne, musi to nastąpić w ciągu 12 miesięcy od ich produkcji. Nadwyżki są bowiem rozliczane z zakładem energetycznym w systemie rocznym, a niewykorzystane po prostu przepadają.

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Instalacja fotowoltaiczna w Piotrkowie Trybunalskim pozwoli na uniezależnienie się od dostaw energii przez zakład energetyczny. Atutami tego rozwiązania jest więc brak obaw o przerwy w dostawach energii (co przynosi nierzadko ogromne straty finansowe firmom czy rolnikom). Nie możemy też zapomnieć o oszczędnościach na rachunkach. Ceny energii elektrycznej od lat szybują ku górze. Dysponując zoptymalizowaną adekwatnie do potrzeb elektrownią słoneczną, można liczyć na realny zysk. Oczywiście w pierwszych latach przedsięwzięcie będzie po prostu się zwracać. Później jednak sprawi, że środki, które wydalibyśmy na rachunki, zostaną w naszej kieszeni.

Dlaczego jeszcze fotowoltaika Piotrków Trybunalski to inwestycja warta rozważenia? Choćby z tego względu, że pomimo sporego wydatku początkowego, później nie wymaga od nas dodatkowych zakładów finansowych. Działa samoczynnie przez wiele lat, a producenci dają na swoje panele słoneczne długoletnią gwarancję. Nie zapominajmy też o tym, że systemy fotowoltaiczne nie są szczególnie absorbujące – odpowiednio zamontowane działają samoistnie, a efektywność można śledzić np. w aplikacji mobilnej.

Bardzo ważną zaletą jest także wspieranie środowiska naturalnego. Obecnie doceniane są inwestycje w rozwiązania proekologiczne i odnawialne źródła energii. Warto zainteresować się panelami fotowoltaicznymi, pompami ciepła czy systemami solarnymi. Bardzo pożądane są także prace termomodernizacyjne, budownictwo pasywne czy inne działania na rzecz planety. Energia z fotowoltaiki jest odnawialna, czysta i niewyczerpywalna – to inwestycja przyszłości, która chroni planetę!

Dofinansowanie fotowoltaiki Piotrków Trybunalski

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Piotrkowie Trybunalskim cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów indywidualnych, ale też firm i rolników. Niektórzy decydują się na potężne farmy fotowoltaiczne, inni na skromne instalacje, które zaspokoją zapotrzebowanie na energię kilkuosobowej rodziny. W każdym z tych przypadków jednak należy mieć na uwadze spory wydatek. Jeśli nie dysponujesz odpowiednim kapitałem, możesz zdecydować się na korzystne metody finansowania – np. zielone kredyty na tego typu inwestycje, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach. Obniżyć koszty mogą również dotacje. Czy dostępne jest dofinansowanie fotowoltaiki w Piotrkowie Trybunalskim? Oczywiście! Łódzkie, jak i inne województwa mogą korzystać z programów ogólnopolskich – m.in. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agrodenergia” (dla rolników). Oprócz tego często udostępniane są dodatkowe środki na fotowoltaikę w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Fotowoltaika w Piotrkowie Trybunalskim – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która działa na rynku od lat. Posiadamy doświadczenie i wykorzystujemy do pracy najwyższej jakości elementy systemów fotowoltaicznych, które gwarantują lata niezawodnej pracy. Oczywiście zapewniamy też profesjonalny montaż instalacji wraz z obsługą serwisową. Zanim jednak zdecydujesz się na współpracę z nami, zapewniamy audyt i wycenę, a także przygotowujemy projekt instalacji PV. Obliczamy zapotrzebowanie na energię i dostosowujemy moc oraz wielkość elektrowni słonecznej do potrzeb. Z naszą pomocą obniżysz rachunki za prąd i będziesz bardziej eko! Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu finansowania lub dotacji na panele fotowoltaiczne w Piotrkowie Trybunalskim? Daj nam znać! Przedstawimy szczegółową ofertę i odpowiemy na Twoje pytania!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!