Fotowoltaika Ciechanów

Fotowoltaika Ciechanów ma coraz większe grono zwolenników. Na inwestycje decydują się klienci indywidualni, właściciele firm i rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – oszczędności i ekologia. Jeśli również rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne, dowiedz się więcej na ich temat. Przedstawiamy nasza ofertę, ale podpowiadamy też, jak działa fotowoltaika, jakie ma zalety i jak dostać na nią dofinansowanie!

fotowoltaika ciechanów

Fotowoltaika Ciechanów – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne w Ciechanowie zyskują na popularności. Jeśli także rozważasz tego typu przedsięwzięcie, dowiedz się, jak działa fotowoltaika. Otóż na system składa się wiele elementów – są to panele słoneczne, zabezpieczenia, inwerter (falownik), przewody elektryczne i inne akcesoria montażowe. Po ich odpowiednim połączeniu i właściwym zlokalizowaniu fotowoltaiki, możliwe jest pozyskiwanie energii ze słońca.

Ogniwa, które znajdują się w panelach, są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego, który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku działania czynników zewnętrznych – temperatury czy promieniowania słonecznego. Gdy zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, produkowany jest prąd stały. Ten następnie zostaje skonwertowany w prąd przemienny zgodny z parametrami sieci (odpowiada za to inwerter/falownik) i trafia do gniazdek, by zasilać urządzenia. Dzieje się to w czasie rzeczywistym, ale warto wiedzieć, że energia może być także magazynowana przez zakład energetyczny. Wówczas inwestor może ją odbierać wedle zapotrzebowania w wymiarze 70 lub 80%, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat. Ma na to rok – jeśli energia nie będzie wykorzystana w ciągu roku, nadwyżki po prostu przepadną.

Panele fotowoltaiczne Ciechanów – czy warto?

Zastanawiasz się nad opłacalnością inwestycji w panele fotowoltaiczne? Musisz wiedzieć, że na przedsięwzięcie decyduje się coraz więcej osób – głównie z powodu kwestii finansowych. Od lat ku górze pną się ceny energii elektrycznej, a nasze rachunki za prąd są coraz wyższe. Fotowoltaika Ciechanów jest wprawdzie dość kosztownym przedsięwzięciem, jednak z czasem się zwraca i przynosi niemałe oszczędności.

Ile to kosztuje? Tutaj wiele zależy od tego, na jakie komponenty się zdecydujemy, jaka będzie moc instalacji PV i gdzie będzie zlokalizowana. Szacuje się, że za 1kW instalacji zapłacimy ok. 4-6 tysięcy złotych, a cała inwestycja zwróci się po ok. 10 latach. Średnio panele słoneczne działają nawet 30 lat, więc łatwo możemy obliczyć, że czeka nas blisko 20 lat oszczędności. Tutaj należy mieć również na uwadze to, że panele fotowoltaiczne Ciechanów nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych w trakcie pracy. Producenci paneli udzielają wieloletnich gwarancji na swoje produkty, a to sprawia, że ewentualne usterki czy spadki wydajności są naprawiane na jej podstawie.

Na korzyść przedsięwzięcia przemawiają także kwestie ekologii. Odnawialne źródła energii, a takim jest słońce, ograniczają znacząco emisję gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji do atmosfery. Co więcej, energia słoneczna jest czysta i niewyczerpywalna, a zatem korzystanie z niej to znaczący krok w stronę ochrony środowiska naturalnego.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Ciechanowie

Czy wiesz, że dostępne są dotacje na inwestycje w odnawialne źródła energii, ale też na termomodernizację budynków czy pompy ciepła? Decydując się na takie przedsięwzięcie, inwestor nie musi dysponować pełnym kapitałem. Oznacza to, że można skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach, zielonych kredytów czy leasingów, by sfinansować swoje przedsięwzięcie. Ponadto jest też szansa skorzystania z dofinansowania fotowoltaiki w Ciechanowie w formie bezzwrotnej. Dzieje się to w ramach takich programów, jak: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Nabory realizowane są okresowo, a sumy bywają różne zależnie od edycji, podobnie jak warunki, jakie trzeba spełnić, by skorzystać z programu. Inną możliwością są środki udzielane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy ulgi podatkowe (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Ciechanów – dlaczego my?

Fotowoltaika w Ciechanowie prężnie się rozwija. Chcąc korzystać z energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca, trzeba zainwestować w dobrej jakości system fotowoltaiczny, ale też zdecydować się na profesjonalny montaż. Nasza firma działa na rynku od wielu lat – zrealizowaliśmy liczne zlecenia w zakresie projektowania i tworzenia mikroinstalacji, ale też farm fotowoltaicznych.

Każdy projekt dostosowujemy do potrzeb i wymagań Klientów. Działamy kompleksowo, a w naszych szeregach pracują specjaliści różnych dziedzin – audytorzy, kosztorysanci, projektanci, elektrycy, doradcy, montażyści i serwisanci. W oparciu o wywiad z Klientem i przeprowadzony audyt, tworzymy projekt instalacji PV i przedstawiamy wycenę. Po akceptacji umawiany jest dogodny termin montażu. Nasi eksperci tworzą instalację i dokonują niezbędnych przyłączeń, abyś już lada moment mógł czerpać korzyści ze swojej elektrowni słonecznej. Masz pytania lub chcesz omówić szczegóły swojej inwestycji? Daj nam znać!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!