Fotowoltaika Siedlce

Fotowoltaika Siedlce zyskuje coraz większe grono zwolenników. Na instalacje decydują się klienci indywidualni, rolnicy i przedsiębiorcy. Istnieje możliwość skorzystania z dotacji, a także ulg podatkowych. Jak to zrobić? Jak działają panele fotowoltaiczne? Jakie są korzyści z inwestycji w fotowoltaikę? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania, a także sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika siedlce

Fotowoltaika Siedlce – jak działa?

Fotowoltaika to innowacyjna technologia umożliwiająca przemianę światła słonecznego w energie słoneczną. Do produkcji prądu niezbędne jest stworzenie wydajnego systemu fotowoltaicznego. Ten składa się z wielu elementów – paneli słonecznych, inwertera (falownika), zabezpieczeń, przewodów elektrycznych czy akcesoriów montażowych. Główne zadanie spoczywa na panelach PV. Gdy trafiają do nich wiązki światła (promienie słoneczne), zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego skutkiem jest powstawanie prądu stałego. Ten następnie musi być zmieniony w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter. Dzieje się to natychmiast, więc właściciel systemu może już po chwili korzystać w wyprodukowanej energii i zasilać nią urządzenia.

Fotowoltaika Siedlce powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy, aby faktycznie pokrywała zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jeśli będzie produkowanej energii mniej niż potrzeba, wówczas może być konieczne dokupowanie prądu od zakładu energetycznego. Jeśli natomiast będzie to zbyt duża moc, nadwyżki można magazynować. Zasady są jednak takie, że zakład przechowuje je przez 12 miesięcy i wówczas właściciel może je odbierać na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy), a pozostałych 20 lub 30% stanowi opłatę za usługę. Warto mieć na uwadze, że nieodebrane w ciągu roku od produkcji pokłady energii po prostu przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent finansowy.

Panele fotowoltaiczne Siedlce – czy warto?

Przed inwestycją w panele fotowoltaiczne zwykle powstrzymują kwestie finansowe. Oczywiście zakup i montaż systemu wiąże się ze sporym wydatkiem, jednak warto wiedzieć, że nie trzeba dysponować pełnym kapitałem. Istnieje możliwość skorzystania z “zielonych kredytów”, leasingów dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Co jednak ważne, później fotowoltaika nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych i działa samoczynnie latami. Szacuje się, że energia przez panele może być produkowana przez nawet 30 lat. Jeśli przyjmiemy, że za każdy 1 kW mocy zapłacimy ok. 4-6 tysięcy złotych, a obecne ceny prądu utrzymają się na tym poziomie lub wzrosną, to można spodziewać się zwrotu kosztów przedsięwzięcia po około 10-12 latach. Tym samym czeka nas blisko 20 lat generowania oszczędności na rachunkach za prąd.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Siedlcach

W województwie mazowieckim inwestorzy mogą skorzystać z dotacji na odnawialne źródła energii, a także z dotacji na prace termomodernizacyjne. Dla gospodarstw domowych dedykowane są programy, takie jak: “Mój prąd” i “Czyste powietrze”, czy też ulga termomodernizacyjna. Rolnicy mogą skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę w Siedlcach w ramach programu “Agronenergia”, a przedsiębiorcy z programu “Energia Plus”. To, co jednak jest istotne, to fakt, że nabory wniosków w ramach poszczególnych form wsparcia są realizowane okresowo, a kwoty udzielanych środków zmieniają się. Warto więc być na bieżąco i śledzić wszelkie informacje w tym zakresie. Jeśli potrzebujesz pomocy doradcy, nie wiesz jak spełnić konkretne wymogi lub wypełnić formularze, skontaktuj się z nami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie i dołożymy wszelkich starań, abyś z pomocą dofinansowania obniżył koszt swojego przedsięwzięcia.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Siedlce – dlaczego my?

Instalacje fotowoltaiczne w Siedlcach to nasza specjalność. Jeśli szukasz firmy, która oferuje kompleksowe usługi i przeprowadzi Cie przez cały proces budowania elektrowni słonecznej – skontaktuj się z nami! Współpracujemy z najlepszymi producentami ogniw fotowoltaicznych, przeprowadzamy bezpłatny audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i wsłuchujemy się w Twoje potrzeby. Na podstawie naszych działań dobieramy moc instalacji i tworzymy indywidualny projekt, który Klient otrzymuje do akceptacji wraz w wyceną. Po otrzymaniu zielonego światła od inwestora, umawiamy dogodny termin realizacji usługi montażu.

Gwarantujemy terminowe i sprawne działania. Zawsze jednak działamy zgodnie ze sztuka i dokładamy wszelkich starań, aby montaż paneli fotowoltaicznych przebiegł zgodnie ze sztuką. Zapewni to bezpieczne, wieloletnie czerpanie energii. Konsekwencją bedą niższe rachunki za energię elektryczną. Chcesz wiedzieć więcej na temat działania fotowoltaiki? Masz dość podwyżek cen prądu? Skontaktuj się z nami! Wykonamy dla Ciebie projekt instalacji, odpowiemy na wszelkie pytania i zapewnimy pomoc fachowców na każdym etapie współpracy!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!