Fotowoltaika Augustów

Zainteresowanie fotowoltaiką nie słabnie. Na montaż instalacji decydują się firmy, klienci indywidualni i rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – oszczędności na rachunkach za energię elektryczną to kwestia priorytetowa. Oprócz tego na uwadze należy mieć ochronę środowiska, uniezależnienie się od zakładu energetycznego czy wieloletnie działanie sprzętu. Dowiedz się, co ma do zaoferowania fotowoltaika Augustów i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika białystok

Fotowoltaika Augustów - jak działa?

Decydując się na panele fotowoltaiczne dla domu, gospodarstwa rolnego czy firmy, warto dowiedzieć się nie tylko tego, jakie korzyści daje własna elektrownia słoneczna, ale też sprawdzić, jak w ogóle taka instalacja działa. Fotowoltaika Augustów to bowiem technologia, która pozwala pozyskiwać energię elektryczną ze słońca. System składa się z wielu komponentów, a główne skrzypce odgrywają panele fotowoltaiczne i inwerter. Nie możemy jednak pominąć też zabezpieczeń, które odpowiadają za bezpieczeństwo pracy instalacji czy elementów montażowych, które dbają o to, by sprzęt był prawidłowo usytuowany i właściwie funkcjonował.

Panele słoneczne składają się z połączonych szeregowo ogniw fotowoltaicznych, w których po dotarciu promieni słonecznych (a właściwie wiązek światła), zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten, by mógł zasilać różnego typu urządzenia, musi być skonwertowany w prąd przemienny. Za proceder ten odpowiada właśnie inwerter (falownik) i przystosowuje pozyskany prąd do parametrów sieci.

Warto jeszcze wspomnieć, że fotowoltaika Augustów może produkować nadwyżki energii. Nawet najlepiej zoptymalizowana instalacja w okresie letnim będzie produkowała więcej prądu, aniżeli jesienią i zimą. Skutecznym sposobem na jej zaoszczędzenie jest zastosowanie instalacji on-grid, czyli takiej, która będzie wpięta do sieci energetycznej. Wówczas nadwyżki prądu, których nie wykorzysta się w czasie bieżącym, trafią do zakładu energetycznego i w nim będą magazynowane. Prosument będzie mógł je odebrać w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) i wykorzystać w okresie słabszego nasłonecznienia. Co jednak istotne, nadwyżki rozliczane są w okresie 12-miesięcznym, a zatem niewykorzystane w ciągu roku od wyprodukowania po prostu przepadną.

Panele fotowoltaiczne w Augustowie – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto inwestować w fotowoltaikę w podlaskim, spieszymy z odpowiedzią! Otóż zacznijmy od tego, że jest to odnawialne źródło energii – niewyczerpywalne, bezpieczne dla ludzi i sprzyjające środowisku.

Oczywiście tym, co najczęściej przekonuje inwestorów, są oszczędności. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że poszukujemy sposobów na ich uniknięcie. Własna elektrownia słoneczna to absolutnie najskuteczniejszy sposób na to, by rachunki za prąd ograniczyć do minimum. Fotowoltaika w Augustowie, jeśli będzie odpowiednio zoptymalizowana i zaspokoi zapotrzebowanie na energię podmiotu (zarówno, gdy mowa o gospodarstwie domowym, jak i rolnym czy firmie), może sprawić, że opłaty będą znikome.

Osoby, które martwią się o to, czy poradzą sobie z obsługą systemu fotowoltaicznego mogą być absolutnie spokojne. Panele działają samoczynnie i nie wymagają naszej uwagi. Ich pracę można kontrolować w dedykowanej aplikacji, a prawidłowość funkcjonowania dodatkowo sprawdzać podczas przeglądów. Instalacja fotowoltaiczna, podobnie jak każda instalacja elektryczna, powinna zostać poddana obowiązkowemu, profesjonalnemu przeglądowi przynajmniej raz na 5 lat. Warto też zlecać prace konserwacyjne ekspertom, którzy wyczyszczą panele i tym samym zwiększą ich wydajność oraz wydłużą żywotność.

Dofinansowania na fotowoltaikę Augustów

Jak mają się koszty budowy przydomowej elektrowni do oszczędności? Wiele zależy od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. Przyjmuje się, że cena instalacji PV dla czteroosobowej rodziny, wykonanej przez profesjonalną firmę i w oparciu o wydajne panele słoneczne wysokiej jakości, wynosi ok. 25 000 złotych. Ta cena może się zmniejszyć, jeśli skorzystamy z dotacji. Co roku realizowane są liczne programu, które pomagają inwestorom w ich przedsięwzięciu – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Środki jednak są ograniczone, dlatego należy uważnie śledzić terminy naboru wniosków, by bez problemu pozyskać wsparcie finansowe.

Osoby, które nie dysponują pełnym kapitałem, mogą skorzystać z atrakcyjnych form finansowania – np. zielonych kredytów, leasingów czy pożyczek na preferencyjnych warunkach. W efekcie koszt przedsięwzięcia nie jest tak wysoki, jak mogłoby się początkowo wydawać. A co więcej – eliminujemy comiesięczne wydatki na energię elektryczną.

Ile trwa zwrot inwestycji? Szacuje się, że zakup i montaż paneli fotowoltaicznych zwraca się po ok. 10 latach. A w związku z tym, że takie panele mogą pracować ok. 30 lat, to przez kolejnych 20 będziemy odnotowywać realny zysk.

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę w Augustowie, Suwałkach czy w innym polskim mieście? Nasi specjaliści służą radą i pomocą. Będziemy wsparciem dla Ciebie na każdym etapie współpracy i pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Augustów – dlaczego my?

Chcesz korzystać z zasobów energii słonecznej i produkować własny prąd? W takim razie świetnie trafiłeś. Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu instalacji fotowoltaicznych w Augustowie, ale i na całym Podlasiu czy w innych lokalizacjach na terenie Polski. Posiadamy zespół kompetentnych specjalistów, którzy wykonują audyty, tworzą projekty, kalkulują wyceny i odpowiadają na Twoje wszelkie pytania. To oczywiście nie koniec! Mamy w swoich szeregach także profesjonalnych montażystów, którzy sprawią, że Twoja elektrownia słoneczna zostanie zbudowana zgodnie ze sztuką – w sposób bezpieczny i skuteczny. Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Daj nam znać. Jesteśmy po to, by przeprowadzić Cię przez drogę do czerpania korzyści z OZE!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!