Fotowoltaika Biłgoraj

Fotowoltaika w Biłgoraju cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów indywidualnych, biznesowych i rolników. Inwestorzy pragną oszczędzać na rachunkach za prąd, być bardziej eko i uniezależnić się od zakładu energetycznego. Interesują Cię panele fotowoltaiczne Biłgoraj? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika biłgoraj

Fotowoltaika Biłgoraj – jak działa?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem i montażem paneli fotowoltaicznych, to na początku powinieneś dowiedzieć się, jak w ogóle taki system fotowoltaiczny nie działa. Otóż oprócz paneli słonecznych, niezbędne są też inne elementy instalacji, takie jak: inwerter (falownik), zabezpieczenia, okablowanie czy akcesoria montażowe. Działanie instalacji uzależnione jest od budowy ogniw fotowoltaicznych i docierających do nich promieni słońca. Otóż dzięki półprzewodnikom, które znajdują się w ogniwach, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten oczywiście nie jest zgodny z siecią, więc konieczna jest konwersja w prąd przemienny, za co odpowiada falownik (inwerter). 

Tutaj warto też omówić korzyść płynącą z fotowoltaiki on-grid, czyli takiej, gdzie energia zużywana jest na bieżąco, a jej nadwyżki trafiają do zakładu energetycznego. Oddaną energię można odebrać z zakładu energetycznego w 80% – reszta zostaje w zasobach zakładu jako „opłata za magazynowanie”. Co jednak istotne, rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym. Duże ilości nadwyżek, które nie zostaną wykorzystane w ciągu roku, po prostu przepadają. Istotne jest zatem, aby instalacja PV była dobrze zoptymalizowana i dostosowana do faktycznego zapotrzebowania na energię. 

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne w Biłgoraju?

Zwolennicy fotowoltaiki cenią to rozwiązanie za ogrom zalet. Osoby sceptyczne zwykle zastanawiają się z kolei, czy inwestycja w ogóle się opłaca. Spieszymy więc z informacjami na ten temat. Otóż koszt zbudowania elektrowni słonecznej może wydawać się spory.

Szacuje się, że za instalację odpowiednią dla czteroosobowego gospodarstwa domowego należy zapłacić od 20 000 złotych. Oczywiście im większa będzie instalacja, a także im droższe panele fotowoltaiczne zostaną wykorzystane, tym wyższe będzie koszt. Analogicznie jednak należy pamiętać o zniwelowaniu rachunków za energię elektryczną. Im wyższe opłaty się ponosi, tym comiesięczne oszczędności będą większe.

Kolejnym czynnikiem, który musisz mieć na uwadze przy kalkulacjach jest to, że fotowoltaika nie wymaga później dodatkowych nakładów finansowych. Poniesione wydatki są jedynymi, jakie czekają inwestora, a do jego obowiązków należy po prostu regularna konserwacja. Ewentualnie usterki są zwykle naprawiane w ramach gwarancji.  

Nie zapominaj też o ekologii! Każda instalacja fotowoltaiczna w lubelskim na realny wpływ na środowisko! Produkcja prądu z odnawialnych źródeł energii pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki Biłgoraj

Wspomniane wcześniej zalety dla środowiska mają przełożenie na to, jak postrzegana jest fotowoltaika przez rządzących. Inwestycje w odnawialne źródła energii wspierane są finansowo w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Oprócz tego uruchamiane są też środki z Regionalnych Programów Operacyjnych, a inwestorzy mogą skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach, atrakcyjnych leasingów czy “zielonych kredytów”.

Niektórzy będą mogli ponadto skorzystać z ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulg dla rolników na fotowoltaikę). Nie wiesz, jak i gdzie szukać informacji o dotacjach fotowoltaiki w Biłgoraju. A może potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu wniosków albo w wyborze najkorzystniejszej opcji? Nasi eksperci służą pomocą! Dofinansowania fotowoltaiki Biłgoraj nie mają przed nami tajemnic. Dokonujemy niezbędnych kalkulacji i dokładamy wszelkich starań, abyś otrzymał jak najlepsze wsparcie finansowe swojej inwestycji!

Montaż instalacji fotowoltaicznej Biłgoraj – dlaczego my?

Województwo lubelskie prężnie się rozwija w kwestii proekologicznych rozwiązań. Na panele fotowoltaiczne, instalacje solarne i pompy ciepła decyduje się coraz więcej osób. W związku z tym udział w rynku ma znaczna ilość firm, które oferują panele słoneczne, ale i montaż instalacji. Mają różne doświadczenie w branży i pracują na różnych produktach. To, co wyróżnia nas na tle innych firm, to fakt, że współpracujemy z najlepszymi producentami i gwarantujemy kompleksową obsługę. W naszych szeregach pracują eksperci różnych branż – kosztorysanci, projektanci, instalatorzy, doradcy finansowi i serwisanci. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Biłgoraj albo zechcesz zbudować farmę fotowoltaiczną – możesz na nas liczyć. Wykonamy dla Ciebie audyt, obliczymy zapotrzebowanie energetyczne, stworzymy indywidualnie dostosowany projekt i przedstawimy wycenę. Po jego akceptacji nasi montażyści wykonają profesjonalny montaż w miejscowości Biłgoraj lub okolicy. Czerp korzyści z energii ze słońca i już teraz skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!