Fotowoltaika Zabrze

Wzrost zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi sprawił, że pojawiły się na rynku wiele firm oferujących swoje usługi. Cena przedsięwzięcia stała się bardziej przystępna, a w związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej można też spodziewać się szybszego zwrotu inwestycji. Co jeszcze warto wiedzieć o panelach PV? Jak działa fotowoltaika Zabrze? Jakie ma zalety? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę.

Fotowoltaika Zabrze

Fotowoltaika Zabrze – jak działa?

Każdy system fotowoltaiczny składa się z wielu elementów, które wzajemnie się uzupełniają. Najważniejsze są oczywiście panele słoneczne, które składają się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Te po odebraniu promieni słonecznych inicjują zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Wówczas swoje zadanie zaczyna spełniać inwerter (falownik), który zmienia prąd stały w prąd przemienny. Czyni to w czasie rzeczywistym, więc wyprodukowana energia elektryczna jest dostępna natychmiast i można ją wykorzystać do zasilania urządzeń od razu.

A co z nadwyżkami? Fotowoltaika Zabrze pozwala na magazynowanie ich w zakładzie energetycznym i odbieranie wedle zwiększonego zapotrzebowania. W okresie silnego nasłonecznienia (wiosną i latem), powstaje znacznie więcej energii niż jesienią i zimą – wówczas niedobory można uzupełniać wyprodukowanym wcześniej prądem. Co jednak istotne, właściciel instalacji ma na to tylko 12 miesięcy, a niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki przepadają i nie należy się za nie zwrot.

Panele fotowoltaiczne Zabrze – czy warto?

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z całym pozostałym sprzętem pozwala na czerpanie energii ze słońca. Ta jest czysta, odnawialna i niewyczerpywalna. Oznacza to, że inwestując w fotowoltaikę działa się na rzecz środowiska naturalnego, ponieważ odnawialne źródła energii pozwalają na znaczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Na tym oczywiście atuty się nie kończą – panele fotowoltaiczne Zabrze zapewniają też niezależność od zakładu energetycznego, podnoszą wartość nieruchomości, a co najważniejsze – mogą przynieść realne korzyści finansowe i to na nich teraz się skupimy.

Zacznijmy od tego, jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznych w Zabrzu. Otóż cena zależy od wielu czynników – m.in. rodzaju paneli słonecznych, mocy instalacji PV, miejsca montażu czy zapotrzebowania na energię elektryczną. Wyniesie ona od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1 kW mocy, a zatem przykładowo instalacja o mocy 5 kW (zwykle odpowiednia dla czteroosobowego gospodarstwa domowego), będzie kosztować od 20 do 30 tysięcy złotych. Koszt ten można jednak rozłożyć, decydując się na przykład na zielony kredyt, leasing dla firm czy pożyczkę na preferencyjnych warunkach. Czas zwrotu takiego przedsięwzięcia również będzie się różnił, ale zwykle wynosi on około 10-12 lat. Mając na uwadze, że producenci szacują żywotność swoich paneli na 30 lat, to można liczyć na wieloletnie oszczędności na rachunkach za prąd.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Zabrzu

Czy wiesz, że możesz obniżyć wydatek na fotowoltaikę korzystając z bezzwrotnych dotacji? Na odnawialne źródła energii, ale też na inne proekologiczne działania – np. pompy ciepła, systemy solarne czy prace termomodernizacyjne, dostępne są środki finansowe z różnych programów rządowych i unijnych. Mają one na celu propagowanie inicjatyw, które przełożą się na ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza. Dofinansowanie fotowoltaiki w Zabrzu jest możliwe m.in. z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, dla rolników “Agroenergia”, a dla przedsiębiorców “Energia Plus”. Co jednak ważne, nabory wniosków realizowane są okresowo, wymogi zmieniają się, a poza tym różne są sumy udzielanego wsparcia. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – skontaktuj się z naszymi doradcami. Są oni na bieżąco z dotacjami, a wypełnienie formularzy czy dopełnienie wszelkich formalności związanych z ubieganiem się o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego to dla nich codzienność. Zachęcamy do kontaktu!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Zabrze – dlaczego my?

Zastanawiasz się na tym, komu powierzyć montaż paneli fotowoltaicznych w Zabrzu? W takim razie poznaj nasze atuty! Działamy w branży fotowoltaicznej od lat. Mamy na nadzym koncie wiele zrealizowanych projektów – to mikroinstalacje, elektrownie słoneczne, a nawet farmy fotowoltaiczne. Zaufali nam Klienci indywidualni i biznesowi. Naszą mocną stroną są kompleksowe działania – doradztwo, projektowanie instalacji i ich montaż.

Zanim przystąpimy do działania, wykonujemy audyt i wyliczamy zapotrzebowanie na energię. Wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, tworzymy dla nich indywidualny projekt i przedstawiamy wycenę. Jeśli nastąpi akceptacja i nie będą wymagane żadne poprawki w projekcie, umówimy dogodny termin montażu, abyś czym prędzej obniżył rachunki za energię elektryczną i czerpał korzyści ze światła słonecznego.

Gwarantujemy terminowy, profesjonalny montaż, zgodny ze sztuką. Dbamy o bezpieczeństwo i zawsze staramy się zaoferować najkorzystniejsze rozwiązania, aby fotowoltaika dla domu, firmy czy gospodarstwa, działała wydajnie i skutecznie latami. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!