Fotowoltaika Zielona Góra

Instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Pozwalają na generowanie własnego prądu i tym samym uniezależnienie się od rosnących cen energii. Rozważasz montaż paneli w lubuskim? Poznaj ich wszystkie zalety, dowiedz się, jak działa instalacja i zostań prosumentem! Fotowoltaika Zielona Góra – poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika zielona góra

Fotowoltaika Zielona Góra – dlaczego warto?

Odnawialne Źródła Energii to inwestycja przyszłości, która ma ogromne znaczenie dla środowiska. Czerpanie energii ze słońca, wiatru czy wody, jest ukłonem w stronę natury i sposobem na to, by ograniczyć szkodliwą emisję CO2 oraz generowanie odpadów, które powstają wskutek czerpania energii z tradycyjnych źródeł. Fotowoltaika Zielona Góra zyskuje też na popularności z uwagi na inne zalety. A tych jest całkiem sporo. Przede wszystkim panele fotowoltaiczne tanieją. Zwiększyła się konkurencja na rynku, a producenci oferują coraz bardziej atrakcyjne cenowo propozycje, przy zachowaniu wysokiej jakości produktów oraz zapewnieniu odpowiedniej wydajności.

Nie bez znaczenia jest również to, jak bardzo rosną ceny energii elektrycznej, np. wskutek opłaty mocowej, która dotknęła zarówno gospodarstwa domowe, jak i przede wszystkim przedsiębiorców. Decydując się na produkcję energii słonecznej, użytkownik zyskuje darmowy prąd – nie jest więc uzależniony od rynku i podwyżek cen ani od dostaw energii (a tym samym ewentualnych przerw, awarii). Instalacje fotowoltaiczne w Zielonej Górze pracują właściwie bezobsługowo i bezawaryjnie, a dodatkowo podnoszą wartość nieruchomości.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna Zielona Góra?

Rozważasz montaż paneli słonecznych? Warto zatem dowiedzieć się, jak działają instalacje i panele fotowoltaiczne. Zacznijmy od tego, że elektrownia słoneczna składa się nie tylko z paneli, ale w skład instalacji PV wchodzą jeszcze falownik (inwerter), okablowanie, zabezpieczenia i inne akcesoria. To, jak wiele energii wyprodukuje instalacja, zależy przede wszystkim od jej wielkości, wydajności i rozmieszczenia. Dobrej jakości panele fotowoltaiczne zapewnią około 1 000 kWh energii elektrycznej w skali roku z 1 kWp mocy, przy optymalnym ukierunkowaniu modułów. Kluczowe jest zatem obliczenie zapotrzebowania na energię przez gospodarstwo domowe, rolne lub firmę, które pozwoli dostosować moc instalacji tak, aby zaspakajała ona te potrzeby w pełni.

Aby jednak prąd ze słońca mógł zasilać urządzenia, musi zajść zjawisko fotowoltaiczne. Ma ono miejsce wówczas, gdy energia promieniowania słonecznego oddziałuje na kryształ krzemu i znajdujące się w nim elektrony, które przechodzą w stan wzbudzenia i poruszają się w przeciwnym kierunku do powstałej dziury elektronowej. Na skutek różnicy potencjałów i przepływu cząstek w złączu powstaje napięcie i tworzy się prąd stały. Dopiero po zastosowaniu falownika (inwertera), dochodzi do jego zmiany na prąd zmienny, czyli taki, który płynie w gniazdkach i zasila sprzęty.

Fotowoltaika w Zielonej Górze – dofinansowania

Panele fotowoltaiczne w Zielonej Górze cieszą się zainteresowaniem. Osoby rozważające ich montaż obawiają się jednak dużego wydatku. Szacuje się bowiem, że średnio cena zakupu komponentów, profesjonalnego montażu i podatku VAT (8% dla gospodarstw domowych) wynosi 25000 złotych dla 5-osobowej rodziny. Oczywiście im większe zapotrzebowanie na energię, tym większa musi być instalacja, a zatem i kosz inwestycji będzie wyższy. Nie oznacza to jednak, że nie można go obniżyć.

Z uwagi na wsparcie rządu i Uni Europejskiej energii z OZE, można liczyć na dotacje i ulgi dla osób inwestujących w panele słoneczne Zielona Góra. Realizowane są między innymi programy ogólnopolskie, takie jak “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze“, ulga termomodernizacyjna, Energia Plus (dla przedsiębiorców), Agroenergia (dla gospodarstw rolnych) czy też Regionalne Programy Operacyjne, dedykowane dla województwa lubuskiego czy też poszczególnych gmin.

Jak wybrać firmę do montażu fotowoltaiki w Zielonej Górze?

Firm oferujących panele fotowoltaiczne Zielona Góra i w okolicy jest sporo. Czym kierować się przy wyborze? Przede wszystkim ważne jest doświadczenie i to, na jakich produktach pracują. Istotna jest bowiem jakość ogniw fotowoltaicznych, inwertera i oczywiście samego montażu. Bardzo istotnym aspektem jest ponadto to, czy firma oferuje bezpłatny audyt, kompleksowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie realizacji – począwszy od dostosowania projektu instalacji fotowoltaicznej do potrzeb klienta, przez wycenę, pomoc w uzyskaniu finansowania i dotacji na fotowoltaikę Zielona Góra, aż po montaż i ewentualne prace serwisowe.

Nasza firma posiada ogromne doświadczenie w projektowaniu systemów fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oferujemy pomoc przy wszelkich formalnościach, a także gwarantujemy wysokiej jakości, wydajny sprzęt, profesjonalny montaż i porady naszych ekspertów.

Fotowoltaika w Zielonej Górze – zostań prosumentem

Zielona Góra jest miastem, w którym coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie modułów fotowoltaicznych, czy też inwestuje w kolektory słoneczne, pompy ciepła lub przeprowadza prace termomodernizacyjne. Zainteresowała Cię fotowoltaika w Zielonej Górze lub okolicy? Jesteśmy do Twoich usług. Zostań prosumentem i zredukuj swoje rachunki za prąd.

W elektrowni słonecznej powstanie energia, którą zasilisz swoje sprzęty. Jeśli będą produkowane nadwyżki, trafią one do sieci, z której można je odebrać poprzez opust na energię. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Rozwiejemy wszelkie wątpliwości co do instalacji paneli, kosztu inwestycji czy jej opłacalności!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!