Fotowoltaika Zambrów

Fotowoltaika Zambrów to gorący temat ostatnich lat. Na inwestycje w regionie decydują się klienci indywidualni, właściciele firm, rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – przede wszystkim są to oszczędności, ekologia i niezależność od zakładu energetycznego. Jeśli zastanawiasz się nad tym przedsięwzięciem, dowiedz się, jak działają panele fotowoltaiczne, jak uzyskać na nie dotację i poznaj ofertę naszej firmy!

systemy fotowoltaiczne zambrów

Jak działa fotowoltaika Zambrów?

Fotowoltaika jest sposobem na to, by pozyskiwać energię elektryczną ze słońca. Aby było to możliwe, konieczne jest stworzenie odpowiedniej instalacji, która będzie zdolna do produkcji prądu. Taki system fotowoltaiczny składa się z wielu elementów, w których każdy jest niezbędny – są to panele słoneczne, zabezpieczenia, okablowanie, akcesoria montażowe oraz inwerter (lub falownik).

Kluczową rolę pełnią panele fotowoltaiczne, które są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. To właśnie tam dochodzi do produkcji energii elektrycznej, gdy docierają do nich promienie słoneczne (wiązki światła). W konsekwencji zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, a tym samym produkowany jest prąd stały. Następnym krokiem pracy systemu jest konwersja prądu stałego w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Za proceder ten odpowiada inwerter (lub falownik), który czyni to w czasie rzeczywistym.

Co jednak, gdy nie wykorzystasz na bieżąco wyprodukowanej energii? Rozwiązaniem jest instalacja typu on-grid, która pozwala na magazynowanie nadwyżek energii przez zakład energetyczny. Taka usługa pozwala na odbieranie nagromadzonych nakładów energetycznych w ciągu 12 miesięcy od chwili produkcji w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Warto tu jednak mieć na uwadze, że niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki po prostu przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent finansowy. Kluczem do sukcesu jest zatem odpowiednio zoptymalizowana pod kątem mocy fotowoltaika Zambrów.

Panele fotowoltaiczne Zambrów – czy warto?

Analizując korzyści inwestycji w panele fotowoltaiczne, nie można przejść obojętnie obok kwestii ekologii. Otóż przedsięwzięcie to pozwala na czerpanie energii czystej, odnawialnej i niewyczerpywalnej. Możemy w ten sposób w znaczący sposób ograniczyć emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Na tym atuty się nie kończą. Panele fotowoltaiczne Zambrów to także szansa na uniezależnienie się od dostaw energii z zakładu energetycznego oraz od rosnących cen prądu. Te niestety od lat szybują ku górze i nic nie prognozuje, by miało to ulec zmianie.

Ale czy faktycznie instalacje PV pozwalają na generowanie oszczędności? Tutaj trzeba zacząć od wyjaśnienia, że przedsięwzięcie oczywiście wiąże się ze znacznym wydatkiem, którego suma uzależniona jest od wielu czynników – mocy instalacji, lokalizacji paneli i ich jakości oraz od kilku innych kwestii. Nie musisz jednak dysponować pełnym kapitałem, by zdecydować się na fotowoltaikę. Istnieją liczne opcje finansowania, które pomogą rozłożyć sumę na raty – m.in. leasingi dla firm, zielone kredyty czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (bez prowizji, niskooprocentowane).

Jeśli chodzi o czas zwrotu, to jest on różny, ale można przyjąć, że średnio okres ten wynosi około 10-12 lat. Mając na uwadze, że panele słoneczne mogą wydajnie produkować energię przez nawet 30 lat, można łatwo obliczyć, że czeka nas kilkanaście lat oszczędności na rachunkach za prąd.

Dofinansowanie fotowoltaiki Zambrów

Właściciele domów jednorodzinnych i domków letniskowych, przedsiębiorcy, rolnicy – każdy z tych podmiotów ma możliwość skorzystania z dotacji na fotowoltaikę, ale też na systemy solarne, termomodernizację budynków czy pompy ciepła. Wszystko dlatego, że Polska, jak i inne kraje Unii Europejskiej wspierają i propagują proekologiczne inwestycje. Jeśli chodzi o dofinansowanie fotowoltaiki w Zambrowie, to mieszkańcy mogą skorzystać z kilku opcji – m.in. programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Nabory wniosków realizowane są co roku w różnych terminach, a ponadto obowiązują zmienne zasady. JPoza wspomnianymi możliwościami, jest też szansa na uzyskanie ulgi podatkowej (m.in. ulga podatkowa dla rolników na fotowoltaikę czy ulga termomodernizacyjna) oraz na skorzystanie ze środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. eśli potrzebujesz pomocy w tej kwestii – skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w ubieganiu się o wsparcie finansowe inwestycji.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Zambrów – dlaczego my?

Gmina Zambrów, jak i całe województwo podlaskie, prężnie rozwijają się w zakresie OZE. Na inwestycje w elektrownie słoneczne i mikroinstalacje fotowoltaiczne decyduje się coraz więcej osób. Pojawia się też sporo firm, które oferują swoje usługi w tym zakresie. Dlaczego więc warto nam zaufać? Przede wszystkim oferujemy kompleksowe działania, a w naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin, którzy opiekują się klientem na każdym etapie współpracy. Zanim przystąpimy do stworzenia instalacji, przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie energetyczne i tworzymy indywidualny, dostosowany do potrzeb klienta projekt. Po akceptacji wyceny umawiamy terminowy montaż i dokładamy wszelkich starań, aby produkcja prądu z energii słonecznej przebiegała nie tylko w sposób wydajny, ale przede wszystkim bezpieczny. Panele fotowoltaiczne w Zambrowie już lada dzień mogą znaleźć się na Twojej posesji i pozwolić Ci, na ograniczenie wydatków na rachunki za prąd do absolutnego minimum! Chcesz wiedzieć więcej na temat montażu paneli? Poznać czas zwrotu Twojej inwestycji? Masz inne pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!