Fotowoltaika Bytom Odrzański

Od jakiegoś czasu możemy obserwować prężny rozwój sektora fotowoltaiki. Na inwestycję decydują się firmy, klienci indywidualni i właściciele gospodarstw rolnych. Powody? Ekologia i oszczędności. Jeśli wahasz się, czy instalacja paneli fotowoltaicznych w Bytomiu Odrzańskim to rozwiązanie dla Ciebie, przeczytaj odpowiedzi na najważniejsze zagadnienia i sprawdź ofertę naszej firmy.

fotowoltaika bytom odrzański

Jak działa fotowoltaika Bytom Odrzański?

Nowa Sól, Głogów, Zielona Góra i inne duże miasta cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestycjami w fotowoltaikę. Nie inaczej jest w Bytomiu Odrzańskim. Przedsięwzięcie kusi inwestorów indywidualnych i przedsiębiorców. System taki pozwala bowiem na pozyskiwanie energii ze słońca i znaczące ograniczenie wydatków na energię elektryczną. Jak to możliwe?

Za wszystko odpowiadają panele fotowoltaiczne. Zbudowane są one z połączonych ze sobą modułowo ogniw fotowoltaicznych, które po otrzymaniu promieni słonecznych są zdolne do produkcji prądu stałego (wskutek zjawiska fotowoltaicznego). Aby jednak ten mógł być wykorzystany do zasilania energią urządzeń, musi być skonwertowany z prąd przemienny. Za to odpowiada inny, bardzo ważny element instalacji – inwerter (falownik). Urządzenie w czasie rzeczywistym dokonuje przemiany i pozwala na wykorzystywanie energii w czasie rzeczywistym. Co jednak, gdy będzie jej zbyt dużo? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest instalacja typu on-grid, która umożliwia magazynowanie energii przez zakład energetyczny i odbieranie nadwyżek w okresie zwiększonego zapotrzebowania. Co jednak istotne, nadprodukowane pokłady energii przez fotowoltaikę w Bytomiu Odrzańskim mogą być odebrane w ciągu roku w wymiarze 70 lub 80% wartości. Oznacza to, że niewykorzystane nadwyżki w ciągu roku po prostu przepadną. Kluczem do sukcesu jest należyta optymalizacja systemu pod względem mocy.

Czy opłaca się inwestować w panele fotowoltaiczne Bytom Odrzański?

Panele fotowoltaiczne zazwyczaj budzą wiele obaw o to, czy inwestycja się zwróci albo czy faktycznie pozwoli na produkcję takich ilości energii, jakich potrzebujemy. W obu przypadkach nie należy mieć jednak wątpliwości. Jeśli system zostanie zaprojektowany adekwatnie do zapotrzebowania na energię podmiotu, to z całą pewnością zaspokoi on w pełni nasze potrzeby. Nasza firma przeprowadza audyt, oblicza niezbędną moc instalacji i wykonuje spersonalizowany projekt. Dzięki temu system będzie produkował tyle energii, ile potrzebujesz. Co więcej, warto też wiedzieć, że Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, przez co potencjał paneli słonecznych może być w pełni wykorzystywany. Powstałe w okresie letnim nadwyżki energii można spożytkować w sezonie obniżonego promieniowania, czyli jesienią i zimą.

Zastanawiasz się, ile kosztuje fotowoltaika w Bytomiu Odrzańskim? Ceny są niezwykle zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu czynników – rodzaju paneli fotowoltaicznych, mocy instalacji, umiejscowienia jej (na dachu, na gruncie), wybranych komponentów (np. rodzaj inwertera) czy warunków atmosferycznych, jakie będą panowały. Szacuje się jednak, że za 1kW instalacji zapłacić należy od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio instalacja dla czteroosobowego gospodarstwa domowego wiąże się z wydatkiem rzędu 25 tysięcy złotych i zwraca się po ok. 10 latach. Mając na uwadze że system fotowoltaiczny może działać wydajnie nawet 30 lat, czeka nas blisko 20 lat oszczędności.

Dofinansowanie fotowoltaiki Bytom Odrzański

Przed podjęciem decyzji o zbudowaniu własnej elektrowni słonecznej zwykle powstrzymuje nas obawa o opłacalność przedsięwzięcia. Nie da się ukryć, że panele fotowoltaiczne Bytom Odrzański wymagają sporego nakładu finansowego. Nie oznacza to jednak, że musisz dysponować pełnym kapitałem. Wręcz przeciwnie! Istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych form finansowania – leasingów, zielonych kredytów i pożyczek na preferencyjnych warunkach. W dopełnieniu wszelkich formalności i znalezieniu najkorzystniejszej metody pomogą Ci nasi doradcy!

To jednak nie wszystko. Wsparcie dla inwestorów stanowią dotacje na odnawialne źródła energii, które udzielane są w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” czy “Energia Plus”. Takie dofinansowanie fotowoltaiki Bytom Odrzański pomniejsza o określoną sumę wartość przedsięwzięcia i skraca czas zwrotu inwestycji. Ponadto inwestorzy mogą skorzystać z ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna, ulga na fotowoltaikę dla rolników) oraz ze środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Bytomiu Odrzańskim – dlaczego my?

Chcesz zlecić audyt i projekt instalacji fotowoltaicznej w lubuskim? Zastanawiasz się, jaka będzie wycena przedsięwzięcia? Nie czekaj! Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości. Działamy kompleksowo, a w naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin. Przeprowadzimy Cię przez cały proces tworzenia własnej elektrowni słonecznej. Pomożemy w uzyskaniu finansowania i dotacji, stworzymy bezpieczny i niezawodny system, a przede wszystkim zapewnimy wydajne działanie sprzętu na lata. Dzięki naszemu doświadczeniu możesz być pewien jakości i niezawodności. Czerp korzyści z energii odnawialnej i zleć nam montaż instalacji fotowoltaicznej w Bytomiu Odrzańskim. Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!