Fotowoltaika Czarna Woda

Inwestycja w odnawialne źródła energii zyskuje na popularności zarówno wśród Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Instalacje fotowoltaiczne Białystok pozwalają na generowanie oszczędności, mają korzystny wpływ na środowisko naturalne i pozwalają na uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Białymstoku lub okolicy? Poznaj naszą ofertę i dowiedz się więcej na ich temat!

Fotowoltaika Czarna Woda

Fotowoltaika Czarna Woda – jak działa?

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką sprawił, że coraz więcej osób decyduje się na przedsięwzięcie. Niektórzy stawiają przydomowe elektrownie słoneczne na gruncie, inni mikroinstalacje na dachach domów, a jeszcze inni postanawiają zarabiać na energii słonecznej i podejmują się inwestycji w farmy fotowoltaiczne. Bez względu jednak na skalę działania, każdy ten system działa w ten sam sposób. Jak? Otóż składa się on z paneli słonecznych, inwertera (lub falownika), przewodów elektrycznych, zabezpieczeń i akcesoriów montażowych.

Wszystkie te elementy wzajemnie się uzupełniają i odgrywają niezwykle istotną rolę w pozyskiwaniu prądu z odnawialnych źródeł energii. Główne zadanie spoczywa na panelach – te zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, zdolnych do inicjacji zjawiska fotowoltaicznego wskutek padających na nie promieni słonecznych. W ten sposób dochodzi do produkcji prądu stałego, który następnie musi być zmieniony w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter (falownik). Czyni on to w czasie rzeczywistym, przez co energię można wykorzystywać niemal natychmiast, a ponadto urządzenie kontroluje pracę całego systemu.

Fotowoltaika Czarna Woda będzie działać wydajnie i produkować najwięcej energii w sezonie wiosenno-letnim. Zwykle wtedy powstają nadwyżki energetyczne, które można magazynować, jeśli dysponuje się instalacją typu on-grid. W takim przypadku niewykorzystane pokłady energii trafią do zakładu energetycznego i będą mogły być z niego odebrane w wymiarze 70 lub 80% w ciągu roku (zależnie od mocy instalacji). Pozostała część zostaje przekazana na poczet zakładu jako niefinansowa opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Czarna Woda – czy warto?

Zastanawiasz się nad opłacalnością fotowoltaiki? Zacznijmy od tego, że Polska znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji, umożliwiającej wykorzystanie potencjału paneli fotowoltaicznych. Poziom nasłonecznienia jest absolutnie wystarczający, aby móc czerpać energię elektryczną z promieni słonecznych. Niezbędna jest jednak dobrej jakości, wydajna, odpowiednio zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Ile będzie to kosztować? Cena zależy od wielu czynników i może wahać się od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1kW mocy. Oznacza to, że średnio za instalację dla czteroosobowego gospodarstwa domowego zapłacimy ok. 25 tysięcy złotych. Mając na uwadze, że producenci paneli szacują ich żywotność na 30 lat, a przedsięwzięcie zwraca się po około 10-12 latach, można liczyć na wiele lat oszczędności. Wszystko wskazuje wręcz na to, że w związku z perspektywami podwyżki cen energii, panele fotowoltaiczne Czarna Woda mogą się zwrócić jeszcze szybciej, a zyski być większe niż teraz zakładamy.

Dofinansowanie fotowoltaiki Czarna Woda

Czy wiesz, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem, by zdecydować się na montaż fotowoltaiki? Dostępne są korzystne metody finansowania, takie jak zielone kredyty, leasingi dla firm czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. udzielane z Regionalnych Programów Operacyjnych). Poza tym suma przedsięwzięcia może zostać obniżona za sprawą dotacji. Dofinansowanie fotowoltaiki w Czarnej Wodzie możliwe jest w ramach ogólnopolskich programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Co jednak istotne, nabory wniosków organizowane są cykliczne, a środki finansowe ograniczone. Różne są także kwoty wsparcia finansowego, jak i wymogi, które muszą zostać spełnione. Warto śledzić na bieżąco informacje w tym zakresie lub skorzystać z pomocy naszych doradców. Pomagamy Klientom w pozyskiwaniu dotacji dla domów jednorodzinnych, ale też firm czy gospodarstw rolnych. Wnioski o dofinansowanie muszą być bowiem bardzo skrupulatnie wypełnione i złożone w terminie.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Czarna Woda – dlaczego my?

Podjąłeś decyzję, by obniżyć rachunki za prąd do minimum? Zastanawiasz się, czy wybrać panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne? Chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować całe przedsięwzięcie? Skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy wywiad, wykonamy audyt w miejscu instalacji, obliczymy zapotrzebowanie na energię elektryczną, a następnie stworzymy indywidualny projekt. Przedstawimy go wraz z wyceną, a po akceptacji umówimy dogodny termin montażu. Nasze mocne strony to terminowość, ale także jakość świadczonych usług. Zatrudniamy ekspertów, którzy dobrze wiedzą, jak w profesjonalny i bezpieczny sposób dokonać instalacji. Bezpieczeństwo i efektywność muszą iść ze sobą w parze. Masz pytania? A może rozważasz kolektory solarne lub pompy ciepła? Daj nam znać. Montaż instalacji fotowoltaicznych Czarna Woda to nie jedyne usługi, jakie świadczymy w województwie pomorskim!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!