- 97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Nowowiejska 33
- kontakt@eeef.pl
Fotowoltaika Biała Podlaska
Fotowoltaika na Lubelszczyźnie zyskuje na popularności. Na instalacje PV decydują się klienci indywidualni, rolnicy i coraz częściej także firmy. Własna elektrownia słoneczna jest bowiem szansą na ograniczenie rachunków za energię, ale też sposobem na ochronę środowiska. Poznaj zalety paneli fotowoltaicznych, dowiedz się jak działają i sprawdź naszą ofertę! Fotowoltaika Biała Podlaska nie ma przed nami tajemnic!
Fotowoltaika Biała Podlaska – czy warto?
Panele fotowoltaiczne pozwalają na czerpanie energii ze słońca i wykorzystywanie prądu do zasilania urządzeń w domu, na roli czy w firmie. Szybujące ku górze rachunki za energię elektryczną są jednym z głównych determinantów podjęcia decyzji o instalacji PV. Wprowadzane dodatkowe opłaty i quasi-podatki sprawiają, że wydatki związane z dystrybucją prądu są znaczące. Mając własną elektrownię słoneczną, inwestycję ponosi się tak naprawdę raz. Później pracuje ona samoczynnie przez wiele lat, nie wymagając dodatkowych nakładów finansowych. Co więcej, na elementy instalacji producenci dają wieloletnią gwarancję, dzięki czemu w razie ewentualnych problemów, awarii czy spadku wydajności, można się na nią powołać.
Poza oszczędnościami, fotowoltaika Biała Podlaska to także doskonały sposób na wdrożenie proekologicznych rozwiązań. Pozyskiwana w ten sposób energia jest czysta, odnawialna i niewyczerpywalna. Oznacza to, że wytwarza się mniej spalin i dwutlenku węgla, a ponadto nie powstają żadne toksyczne odpady, co ma miejsce w przypadku energii jądrowej. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest zatem bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Dodatkowym atutem ulokowania paneli fotowoltaicznych na terenie nieruchomości, jest podniesienie jej wartości. Nawet jeśli za kilkanaście lat zdecydujesz się sprzedać dom, możesz być pewien korzystniejszej wyceny.
Panele fotowoltaiczne w Białej Podlaskiej – działanie
Montaż paneli fotowoltaicznych to szereg korzyści dla inwestorów. Zanim jednak się zdecydujesz na przedsięwzięcie, warto dowiedzieć się, jak działają panele słoneczne. Zacznijmy od ich budowy. Panele składają się z ogniw fotowoltaicznych, które z kolei są zbudowane z płytek krzemowych, będących półprzewodnikami. Pojedyncze ogniwa krzemowe mogą mieć różną wielkość: od 4×4 cm do 15×15 cm, a ich moc zależy bezpośrednio od wielkości – wynosi od 1 W do 7 W. Ogniwa łączy się równolegle i szeregowo w panele fotowoltaiczne, na które padają promienie słoneczne. Wówczas dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten nie jest zgodny z siecią, dlatego musi być przekonwertowany do prądu zmiennego. Za to odpowiada urządzenie niezbędne do prawidłowego działania systemu – falownik, zwany także inwerterem, który dodatkowo troszczy się o właściwą pracę sprzętu.
Zastanawiasz się, czy w Polsce jest odpowiednie nasłonecznienie, by możliwe było skuteczne czerpanie energii z OZE? Jak najbardziej! Nasz kraj znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym. Ilość dni słonecznych jest w pełni wystarczająca, aby dobrze zoptymalizowany system fotowoltaiczny produkował energię pod dostatkiem. Jeśli dojdzie do powstania nadwyżek, których nie jesteśmy w stanie spożytkować, wówczas energia może być magazynowana w sieci i odebrana z niej na zasadzie opustu. Kiedy zatem panele fotowoltaiczne w Białej Podlaskiej produkują mniej energii (zwykle jesienią i zimą), można skorzystać z pokładów wygenerowanych w sezonie letnim. W takim przypadku opłaty za prąd są bardzo niskie – prosument płaci jedynie 20 lub 30% wartości (zależnie od mocy instalacji). Co jest jednak istotne – nadwyżki rozlicza się z zakładem energetycznym w systemie 12-miesięcznym. Tym samym panele PV o zbyt dużej mocy mogą okazać się zbędne, gdyż po prostu niewykorzystane po roku przepadną.
Dotacje na fotowoltaikę w Białej Podlaskiej
Aby produkować darmowy prąd, trzeba sporo zainwestować. Wydatek początkowy na panele fotowoltaiczne jest dość duży – szacuje się, że koszt instalacji PV o mocy 5kWp wynosi ok 25 000 złotych. Oczywiście im większa moc i więcej modułów potrzebnych do stworzenia elektrowni słonecznej, tym wydatek będzie większy. Z uwagi jednak na to, że to przedsięwzięcie proekologiczne, można liczyć na dotacje z państwa lub Unii Europejskiej. Realizowane są m.in. programy “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników). Poza dofinansowaniem fotowoltaiki można skorzystać też z ulg podatkowych, pożyczek na preferencyjnych warunkach, zielonych kredytów czy środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Nie wiesz, która opcja jest najatrakcyjniejsza i jakie trzeba spełnić wymogi? Skontaktuj się z nami. Oferujemy kompleksowe doradztwo i pomagamy w uzyskaniu dotacji na panele PV, pompy ciepła czy kolektory słoneczne.
Montaż instalacji fotowoltaicznych Biała Podlaska – dlaczego my?
Nasza firma od lat świadczy usługi w zakresie projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych w lubelskim i nie tylko. Współpracujemy z renomowanymi markami, a w naszych szeregach pracują pasjonaci. Fotowoltaika Biała Podlaska nie ma przed nami tajemnic! Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania klientów, przeprowadzamy audyty i wykonujemy projekty. Badamy potrzeby Klientów, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i przygotowujemy wycenę. Dajemy gwarancję na nasze usługi, zapewniamy doradztwo i pomoc na każdym etapie współpracy. Zainteresowany? Czekamy na Twój kontakt! Z nami marzenia o własnej instalacji fotowoltaicznej mogą już wkrótce się spełnić!
Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej
Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!