Fotowoltaika Gryfice

System fotowoltaiczny umożliwia pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Tym samym ograniczone są wydatki na prąd, a właściciel uniezależnia się od zakładu energetycznego. Ponadto fotowoltaika Gryfice to sposób na bycie bardziej eko – wyprodukowana energia jest odnawialna i niewyczerpywalna. Jakie jeszcze korzyści daje? Jak działa? Jak pozyskać dotację? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania, a także sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika gryfice

Fotowoltaika Gryfice – jak działa?

Instalacja PV to system złożony z wielu elementów, które odgrywają ważną rolę w produkcji energii elektrycznej. Najważniejsze zadanie spoczywa oczywiście na panelach fotowoltaicznych. To ich budowa i sposób działania odpowiadają za to, że po odebraniu promieni słonecznych zachodzi w nich zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Aby jednak ten mógł zasilać urządzenia, konieczne jest jest skonwertowanie go w prąd przemienny. Za to odpowiada inwerter (falownik), który przystosowuje energię do parametrów sieci. Cała procedura dzieje się w czasie rzeczywistym, co w praktyce oznacza, że w wyprodukowanego prądu można korzystać natychmiast.

Co z energią, której nie spożytkuje się od razu? Za sprawą instalacji on-grid, nadwyżki mogą trafić do zakładu energetycznego, w którym będą magazynowane przez 12 miesięcy od chwili produkcji. Właściciel może je odbierać na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80%. Pozostała część stanowi opłatę za magazynowanie. Co jednak istotne, niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki po prostu przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent. Tym samym istotne jest, by instalacja fotowoltaiczna Gryfice była dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy. Już na etapie projektowania systemu konieczne jest wyliczenie faktycznego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Panele fotowoltaiczne Gryfice – czy warto?

Województwo zachodniopomorskie prężnie się rozwija w zakresie instalacji PV. Poziom nasłonecznienia w tym położeniu geograficznym jest absolutnie wystarczający, aby w pełni wykorzystać potencjał paneli słonecznych. Najlepszym tego potwierdzeniem są powstające farmy fotowoltaiczne Gryfice, które będą produkowały zieloną energię na masową skalę.

Zastanawiasz się nad kosztem i opłacalnością przedsięwzięcia? Cena stworzenia elektrowni słonecznej zależy od mocy instalacji, a także od rodzaju zastosowanych komponentów. Ceny wahają się od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1kW mocy. Średni czas zwrotu wynosi natomiast ok. 10-12 lat, choć przy prognozowanych wzrostach cen prądu można spodziewać się, że zostanie on skrócony. Jeśli przyjmiemy, że panele fotowoltaiczne Gryfice będą działały wydajnie 30 lat, tak jak zwykle zapewniają producenci, to można spodziewać się kilkunastu lat oszczędności na rachunkach za prąd. Oczywiście finalna wycena projektu i montażu sprzętu zależy od wielu czynników, dlatego chcąc poznać kalkulację dla siebie, warto skontaktować się z naszymi doradcami.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Gryficach

Na początku warto zaznaczyć, że nie trzeba dysponować pełnym kapitałem, aby zdecydować się na własną elektrownię słoneczną. W związku z tym, że fotowoltaika to proekologiczne rozwiązanie, umożliwiające czerpanie energii z odnawialnego źródła, można liczyć na atrakcyjne metody finansowania – np. “zielone kredyty”, leasingi dla firm czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Poza tym udostępniane są też dotacje na fotowoltaikę w Gryficach w ramach takich programów, jak “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla przedsiębiorstw). Każdy z programów realizowany jest okresowo i konieczne jest spełnienie określonych warunków, by otrzymać dofinansowanie. Należy wypełnić wówczas wszelkie formularze i złożyć je w trakcie trwania naboru. Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty w wyborze odpowiedniej metody wsparcia lub dopełnieniu niezbędnych formalności – skontaktuj się z naszymi doradcami.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Gryfinie – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób przeprowadzi Cię przez proces tworzenia własnej instalacji fotowoltaicznej? Świetnie! Jesteśmy firmą, która posiada szerokie doświadczenie w zakresie projektowania i montażu elektrowni słonecznych. W naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin, którzy wspólnie tworzą kolektyw. To audytorzy, projektanci, kosztorysanci, doradcy klienta, montażyści i serwisanci. Przed przystąpieniem do realizacji zlecenia wsłuchujemy się w Twoje potrzeby, przeprowadzamy audyt i wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Następnie tworzymy indywidualny projekt instalacji PV i przedstawiamy go wraz z wyceną. Po akceptacji umawiamy dogodny termin montażu, abyś jak najszybciej mógł czerpać korzyści z energii ze słońca i tym samym zaczął oszczędzać na rachunkach za prąd.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!