Fotowoltaika Nowa Sól

Zainteresowanie fotowoltaiką w ostatnich latach wzrasta. Klienci decydują się na inwestycję, by zasilać energią ze słońca domy, firmy czy gospodarstwa rolne. W ofercie dostępne są panele słoneczne od różnych producentów, a koszt przedsięwzięcia różni się, zależnie od wybranych komponentów czy mocy instalacji. Interesuje Cię fotowoltaika Nowa Sól? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika nowa sól

Fotowoltaika Nowa Sól – jak działa?

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu elementów, które odgrywają bardzo ważną rolę w produkcji energii. Podstawowe zadanie spoczywa na panelach słonecznych. Te zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, które po odebraniu promieni słonecznych inicjują zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie jest konwertowany przez inwerter (lub falownik) w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Taka energia trafia do gniazdek i wówczas możliwe jest zasilanie sprzętów. 

Dzieje się to w czasie rzeczywistym, jednak nie trzeba się obawiać o niewykorzystane pokłady energii. Nadwyżki mogą być odebrane w ciągu 12 miesięcy od zakładu energetycznego na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Ma to spore znaczenie z uwagi na położenie geograficzne naszego kraju – w Polsce wiosną i latem fotowoltaika będzie produkowała więcej energii aniżeli jesienią i zimą. Fotowoltaika Nowa Sól powinna być jednak dobrze dopasowana pod kątem mocy do faktycznego zapotrzebowania na energię – nadwyżki niewykorzystane w ciągu roku przepadają, z kolei niedobór energii skutkował będzie koniecznością uiszczania opłat wobec dostawcy.

Panele fotowoltaiczne Nowa Sól – czy warto?

Jeśli zależy Ci na produkcji energii elektrycznej w sposób ekologiczny, warto rozważyć inwestycję w panele fotowoltaiczne. Umożliwiają one pozyskiwanie energii czystej – bez emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Poza tym na pierwszy plan wysuwają się kwestie oszczędności. Choć początkowo czeka nas spory wydatek, to później można spodziewać się realnego zysku. Koszt instalacji PV różni się w zależności od wybranych komponentów czy mocy fotowoltaiki. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Czas zwrotu bywa różny – w zależności od cen energii, warunków pogodowych, wydajności paneli, może wynosić od 10 do 15 lat. Najczęściej fotowoltaika zwraca się po około 10-12 latach. Mając na uwadze, że sprzęt może wydajnie działać nawet 30 lat (tak oceniają żywotność paneli producenci), to można spodziewać się kilkunastu lat oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne Nowa Sól nie wymagają ponadto specjalnej uwagi ani też dodatkowych nakładów finansowych. Do obowiązków właściciela należy zlecanie regularnych prac konserwacyjnych, co przełoży się na ich lepszą wydajność i wieloletnie funkcjonowanie bez zastrzeżeń.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Nowej Soli

Proekologiczne inwestycje są wspierane przez różnego rodzaju programy. Chcesz uzyskać dotację na fotowoltaikę w Nowej Soli? Masz taką możliwość. Środki dla klientów indywidualnych można pozyskać z programów “Mój prąd” i “Czyste powietrze”, dla przedsiębiorców z programu “Energia Plus”, a dla rolników z “Agroenergia”. Są one realizowane cyklicznie, ale zasady i sumy dofinansowań ulegają zmianie. Warto być więc na bieżąco, by dopełnić wszelkich formalności i złożyć wnioski w terminie. Mogą Ci również pomóc w tym nasi specjaliści.

Oprócz dofinansowań na fotowoltaikę w Nowej Soli, pojawiają się także korzystne metody finansowania przedsięwzięcia. Chętni nie muszą dysponować więc kapitałem, aby stworzyć własną elektrownię słoneczną. Dostępne są “zielone kredyty”, leasingi i pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych), które pomagają w sfinansowaniu inwestycji.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Nowa Sól – dlaczego my?

Gmina nowa sól prężnie się rozwija w zakresie fotowoltaiki, ale też systemów solarnych, pomp ciepła czy innych rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które specjalizują się w tworzeniu instalacji PV. Jeśli chcesz czerpać korzyści z energii słonecznej, postaw na jakość i doświadczenie.

Nasza firma działa w branży od wielu lat. Realizujemy zlecenia dla Klientów indywidualnych, firm i rolników. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych i oferujemy wysokiej klasy sprzęt, który wyróżnia bezawaryjność i świetna wydajność.Kładziemy nacisk na profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w województwie lubuskim i zawsze działamy zgodnie ze sztuką. Naszym priorytetem jest bezpieczne, wieloletnie działanie fotowoltaiki.

Chcesz poznać wycenę instalacji fotowoltaicznej? Skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy bezpłatny audyt, wyliczymy zapotrzebowanie na energię, wysłuchamy Twoich potrzeb i przedstawimy szacowany kosztorys. Realizujemy zlecenia dla firm i gospodarstw domowych, a także budujemy farmy fotowoltaiczne w Nowej Soli i okolicy. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu! Gwarantujemy szybki kontakt, kompleksową obsługę i dobre warunki!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!