Fotowoltaika Ostrołęka

Fotowoltaika to prężnie rozwijająca się branża. Wraz ze wzrostem zainteresowania tematem odnawialnych źródeł energii, pojawiło się wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i montażu paneli PV. Jak działa fotowoltaika Ostrołęka? Jakie ma zalety? Jak ubiegać się o dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

Fotowoltaika Ostrołęka

Fotowoltaika Ostrołęka – jak działa?

Jeśli planujesz inwestycję w panele fotowoltaiczne w Ostrołęce, koniecznie dowiedz się, jak dochodzi do produkcji energii elektrycznej. Otóż system fotowoltaiczny składa się z wielu komponentów, w których każdy spełnia swoje zadanie. Kluczową rolę odgrywają panele słoneczne. Są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, które po odbiorze promieni słonecznych inicjują zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie musi być zmieniony w prąd przemienny. Za to odpowiada falownik (lub inwerter). Wówczas wyprodukowana energia ze słońca trafia do gniazdek i może zasilać urządzenia elektryczne. Dzieje się to w czasie rzeczywistym, więc z prądu można korzystać od razu. Jeśli jednak nie spożytkujesz całych pokładów energii, istnieje opcja ich magazynowania w zakładzie energetycznym. Wówczas na odbiór nadwyżek masz dokładnie 12 miesięcy.

Panele fotowoltaiczne Ostrołęka – czy warto?

Województwo mazowieckie jest jednym z tych regionów w Polsce, w którym instalacje fotowoltaiczne cieszą się największą popularnością – zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i firm czy rolników. Jeśli rozważasz, czy warto zainwestować w to przedsięwzięcie, poznaj najważniejsze zalety i dowiedz się, ile kosztuje inwestycja i jak szybko się zwróci.

Panele fotowoltaiczne Ostrołęka to najlepszy sposób na to, by pozyskiwać energię elektryczną ze słońca. Stanowi ono źródło energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej. Tym samym w znaczący sposób ogranicza się emisję CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery, a inwestycja jest ukłonem w stronę środowiska naturalnego.

Poza ekologią oczywiście na pierwszy plan wysuwają się korzyści finansowe. Choć zakup i montaż paneli słonecznych wiąże się ze sporym wydatkiem, to jednak z czasem inwestycja zwraca się i przynosi realny zysk. Możemy przyjąć, że za każdy 1 kW mocy instalacji zapłacimy około 4-6 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju komponentów. Mając na uwadze, że panele mogą działać wydajnie przez blisko 30 lat, a czas zwrotu wynosi średnio 10-12 lat, to czeka nas kilkanaście lat generowania oszczędności.

Na korzyść inwestycji w fotowoltaikę w Ostrołęce przemawia także fakt, że nie trzeba obawiać się konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Sprzęt może produkować energię elektryczną ze słońca latami, bez naszego udziału – działa samoczynnie i nie wymaga specjalistycznej obsługi. Na pewno warto też pamiętać o tym, że instalacje PV podnoszą wartość nieruchomości i pozwalają na uniezależnienie się od zakładu energetycznego, a tym samym zmieniających się cen prądu.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Ostrołęce

Czy wiesz, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem, aby zdecydować się na system fotowoltaiczny dla swojego domu czy firmy? Istnieje możliwość skorzystania z “zielonych kredytów”, leasingu lub pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych). Co więcej, dostępne są również dotacje. Te udzielane są poprzez różnego rodzaju programy – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dedykowany rolnikom) lub “Energia Plus” (dedykowany przedsiębiorcom). Co jednak istotne, nabory wniosków odbywają się okresowo, a zasady udzielania środków są zmienne. Warto więc być na bieżąco i śledzić wszelkie informacje w tym zakresie lub też skorzystać z pomocy naszych doradców, którzy podpowiedzą Ci jakie dofinansowanie fotowoltaiki w Ostrołęce będzie możliwe w Twoim przypadku.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Ostrołęka – dlaczego my?

Chcesz obniżyć rachunki za energię? Masz dość rosnących cen prądu i zależy Ci na uzyskaniu niezależności w tym zakresie? Inwestycja w odnawialne źródła energii to słuszne posunięcie. Montaż paneli fotowoltaicznych w Ostrołęce pozwoli Ci na pozyskiwanie prądu z energii słonecznej. Zastanawiasz się, komu zlecić wykonanie projektu i jego realizację? Świetnie trafiłeś! Nasza firma posiada bogate doświadczenie w zakresie montażu fotowoltaiki. Dokładamy wszelkich starań, by pomóc Klientom w obniżeniu rachunków za prąd do absolutnego minimum. Na początku wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i przeprowadzamy audyt. Na tej podstawie tworzymy indywidualny projekt i wycenę, w której przedstawiamy koszt instalacji skrojonej na miarę potrzeb Klienta. Po ich akceptacji umawiamy dogodny termin montażu modułów fotowoltaicznych. Nasi fachowcy przyjeżdżają zawsze w umówionym terminie i dokładają wszelkich starań, by przeprowadzić proces instalacji zgodnie ze sztuką. Naszym priorytetem są Twoje zadowolenie i bezpieczeństwo. Współpracujemy z renomowanymi producentami systemów fotowoltaicznych, a w naszych szeregach pracują eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Fotowoltaika w Ostrołęce nie ma przed nami tajemnic. Jeśli masz pytania – z chęcią na nie odpowiemy. Pragniesz umówić termin spotkania i zlecić nam montaż instalacji? Daj nam znać! Zaufaj nam i zdaj się na nasze doświadczenie w branży. Do usłyszenia!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!