Fotowoltaika Świdnica

Instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności. Powodów jest kilka – rosnące ceny energii elektrycznej, chęć uniezależnienia się od zakładu energetycznego, ekologia. Jeśli rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne Świdnica, sprawdź jak działają elektrownie słoneczne, jakie są ich zalety i jak uzyskać dotację na przedsięwzięcie. Poznaj ofertę naszej firmy i dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej w Świdnicy!

fotowoltaika świdnica

Fotowoltaika Świdnica – jak działa?

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką to wynik nieustannie rosnących cen energii elektrycznej, ale też zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat odnawialnych źródeł energii. Jeśli jesteś bliski podjęcia decyzji o inwestycji, dowiedz się, jak działa fotowoltaika Świdnica.
Przede wszystkim warto wiedzieć, że jest to złożony system, który pozwala na produkcję energii elektrycznej ze słońca. Składa się z połączonych modułowo paneli fotowoltaicznych, inwertera (falownika), zabezpieczeń, okablowania oraz licznych akcesoriów montażowych. Wszystkie stanowią spójną całość i są niezbędne, ale też muszą być należycie zamontowane, dlatego ważne jest, by instalację stworzyli eksperci z doświadczeniem. Panele mogą zostać ulokowane na dachu lub na gruncie.

Produkcja energii następuje, kiedy do ogniw fotowoltaicznych dotrą promienie słoneczne. Wówczas zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest wytworzenie prądu stałego. Ten następnie musi zostać skonwertowany w prąd zmienny, co dzieje się za sprawą inwertera (falownika). Później prąd trafia do gniazdek, co oznacza, że można z niego korzystać na bieżąco. Niewykorzystane pokłady energii można jednak magazynować i odebrać wówczas od zakładu energetycznego w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) w ciągu 12 miesięcy. Fotowoltaika Świdnica powinna być jednak dobrze zoptymalizowana, aby produkowanej były tyle energii, ile potrzeba – nieodebrane w ciągu roku nadwyżki przepadają, z kolei zbyt mała moc będzie skutkowała koniecznością zakupu energii od zakładu energetycznego.

Panele fotowoltaiczne Świdnica – czy warto?

Stoisz przed dylematem, czy zainwestować w panele fotowoltaiczne w Świdnicy? Warto zatem zorientować się, ile kosztuje takie przedsięwzięcie, jaki jest czas jest zwrotu i jakie niesie korzyści dla właściciela.

Otóż jeśli chodzi o cenę, to tutaj wiele zależy od rodzaju komponentów, a także mocy instalacji. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych w przypadku elementów systemu od renomowanych producentów. Szacuje się, że panele mogą wydajnie produkować energię przez nawet 30 lat, a zwykle fotowoltaika zwraca się po 10-12 latach. Tym samym przez blisko 20 lat inwestor nie będzie ponosił wydatków na energię elektryczną.

Wśród korzyści należy wskazać nie tylko oszczędności finansowe, ale też inne atuty, jakie wynikają z posiadania własnej elektrowni słonecznej. Panele słoneczne to sposób na ochronę środowiska naturalnego – fotowoltaika umożliwia czerpanie energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i czystej. W ten sposób ograniczona jest w znacznym stopniu emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Poza tym instalacja PV działa właściwie samoczynnie i nie wymaga pracy człowieka ani dodatkowych nakładów finansowych. Do obowiązków inwestora należy to, by zgodnie z zaleceniami producenta zlecał prace konserwacyjne paneli fotowoltaicznych w Świdnicy.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Świdnicy

Instalacje fotowoltaiczne w województwie dolnośląskim są objęte licznymi programami wsparcia. Inwestorzy nie muszą dysponować pełnym kapitałem, jeśli chcą się zdecydować na przedsięwzięcie. Pojawiają się bowiem liczne możliwości – np. pożyczki na preferencyjnych warunkach czy zielone kredyty, a także dotacje. Jeśli chodzi o dofinansowanie fotowoltaiki w Świdnicy, to możliwe jest pozyskanie bezzwrotnych środków w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agronergia” (dla rolników) i “Energia Plus” (dla firm). Aby z nich skorzystać należy sprawdzić zasady i terminy naboru wniosków, uzupełnić formularze i złożyć wszelkie wymagane dokumenty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie, możesz liczyć na pomoc naszych ekspertów.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Świdnicy – dlaczego my?

Panele i instalacje fotowoltaiczne w gminie Świdnica to nasza specjalność! Działamy kompleksowo oferujemy usługi projektowania systemów fotowoltaicznych, ale też profesjonalnego montażu. W naszych szeregach pracują eksperci – doradcy, kosztorysanci, projektanci, a także montażyści i serwisanci. Dokładamy wszelkich starań, abyś był zadowolony na każdym etapie współpracy z nami! Zanim przejdziemy do stworzenia projektu, przeprowadzimy audyt i wykonamy obliczenia dotyczące zapotrzebowania na energię elektryczną. Gdy projekt instalacji będzie gotowy, przedstawimy go wraz z wyceną, a po ich akceptacji umówimy dogodny termin montażu fotowoltaiki w Świdnicy, abyś czym prędzej mógł ograniczyć swoje rachunki za prąd. Gwarantujemy doradztwo specjalistów od fotowoltaiki, terminową instalację systemu i atrakcyjną cenę. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!